Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Spółka City Football Group, w rękach której znajduje się Manchester City, poinformowała o nawiązaniu współpracy partnerskiej z największym boliwijskim klubem piłkarskim ? Club Bolivar. Założony w 1925 roku, mający siedzibę w La Paz ? Club Bolivar może pochwalić się 29 tytułami mistrza Boliwii.

Jako klub partnerski City Football Group, Club Bolivar będzie mieć dostęp do szerokiego zakresu wiedzy, technologii, najlepszych praktyk i porad strategicznych opracowanych przez City Football Group w ciągu ostatnich siedmiu lat dzięki swojej strukturze multi-klubowej. Oznacza to, że Club Bolivar będzie mógł zasięgnąć porad na temat metodologii skautingu i coachingu, strategii rozwoju akademii młodzieżowych, nauk o sporcie i nie tylko.

? Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszej globalnej obecności dzięki współpracy z Club Bolivar, pierwszym klubem partnerskim City Football Group. Ta długoterminowa umowa jest pierwszą w swoim rodzaju i umożliwi Club Bolivar czerpanie z szerokiej gamy doświadczeń w branży piłkarskiej, opracowanych przez City Football Group. To także szansa na naukę dla nas. Nasza praca w Boliwii z pewnością wzmocni naszą wiedzę na temat futbolu południowoamerykańskiego ? powiedział Ferran Soriano, dyrektor generalny City Football Group

Źródło: www.mancity.com