Etihad Stadium

Obecnym stadionem zespołu Obywateli jest Etihad Stadium, nowoczesny 48-tysięcznik, usytuowany we wschodnim Manchesterze. Jest on własnością miasta, na stałe wynajmowaną przez City (Umowa obowiązuje na 250 lat).

Zespół przeniósł się na ten obiekt po zakończeniu sezonu 2002/2003, opuszczając Maine Road. Przed przeprowadzką City zainwestowało w obiekt około 35 milionów funtów, dzięki czemu obniżono płytę boiska pod poziom gruntu, dodano nowy rząd siedzeń oraz wybudowano trybunę północną. Meczem inauguracyjnym było spotkanie z FC Barcelona, zakończone zwycięstwem 2:1. Pierwszym strzelcem gola na nowym obiekcie był Nicolas Anelka.

W przeszłości Manchester City występował na wielu innych boiskach. W latach 1880-1887, po występach na pięciu rożnych obiektach klub w końcu osiadł na Hyde Road, gdzie grał przez 36 lat. Po pożarze, który zniszczył główną trybunę w roku 1920 zaczęto rozglądać się za nowym stadionem.

W 1923 klub przeniósł się na Maine Road, nazywanym przez projektantów Wembley Północy. Stadion ten mógł pomieścić 84 tysiące ludzi i był świadkiem najwyższej frekwencji w historii angielskiej ligi, kiedy to 84,569 kibiców oglądało remis ze Stoke City w ramach Pucharu Anglii.

Maine Road było kilkukrotnie rozbudowywane w ciągu 80 lat, jednak w 1995 jego pojemność została ograniczona do 32 tysięcy co zmusiło zespół do przeprowadzki na City of Manchester Stadium. Pojemność nowego stadionu to 47,726 co plasuje obiekt na piątym miejscy w Premier League. Od lata 2011 roku stadion nosi nową nazwę Etihad Stadium.