Przyśpiewki kibiców Manchesteru City

Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Blue Moon – piosenka, która stała się hymnem kibiców Manchesteru City i tradycyjnie jest odśpiewywana na meczach Citizens. Kompozytorami tego utworu byli Richard Rogers i Lorenz Hart, piosenka powstała w 1934 roku. Była ona później wielokrotnie nagrywana  m.in. przez takich artystów jak Louis Armstrong, Daniel Ash, Dizzie Gillespie czy Billie Holliday. Pojawiła się także w jednym z odcinków serialu Moonlighting( popularnego także w Polsce, ale znanego pod tytułem: Na wariackich papierach) śpiewana przez odtwórców głownych ról: Bruce’a Willisa i Cybill Shepherd.

The Boys in Blue ? nieoficjalny hymn Manchesteru City, śpiewany przeważnie po każdym meczu na Eastlands.

We are not really here (Invisible Man) ? istnieje wiele interpretacji oraz wyjaśnień dotyczących powstania tego krótkiego utworu. Powszechnie uważa się, że piosenka powstała podczas gdy Manchester City w 1990 roku zanotował spadek do ówczesnej trzeciej ligi( teraźniejsza Football League One). Prawdopodobnie utwór został zaśpiewany po raz pierwszy na stadionie Millwall F.C po tym jak zniesiono zakaz stadionowy dla kibiców City, który nałożono za udział w zamieszkach mających miejsce po wcześniejszym spotkaniu obu drużyn. Utwór przeżywa swoje odrodzenie od 2008 roku kiedy Manchester City stał się jednym z najbogatszych klubów świata.  Na Etihad Stadium znajduje się banner oddający hołd piosence.

Hey Jude ? popularna przyśpiewka kibiców City. Inspiracją tego melodycznego okrzyku jest piosenka zespołu The Beatles ? Hey Jude.

Oooo Balotelli! ? ta przyśpiewka rozbrzmiewa zawsze po bramce zdobytej przez Super Mario. Przyśpiewka ma charakter satyryczny ponieważ odnosi się między innymi do zdarzenia, w którym napastnik rzucał lotkami (darts) w juniorów Manchesteru City. Tekst  traktuje również o beztroskim postępowaniu Włocha na boisku jak w życiu prywatnym.

How it feels to be City ? przyśpiewka, która jest odpowiedzią na zaczepki kibiców Manchesteru United. W wersji, śpiewanej przez fanów Czerwonych Diabłów ostatni wers brzmi następująco ? this is how it feels when your team wins nothing at all. Kibice The Citzens zmienili ostatni wers, który kontrastuje z resztą piosenki.

Heeeyyy Zabaleta ? krótka lecz bardzo rytmiczna przyśpiewka, w której kibice skandują nazwisko Argentyńczyka. Inspiracją, dla pomysłodawców tego okrzyku jest przebój hiszpańskiego duetu Los Del Rio pt. Makarena.

Yaya Toure! ? piosenka skierowana ku młodszemu z braci Toure. Ostatni wers jest poniekąd satyrą bowiem, Yaya Toure zarabia aktualnie najwięcej ze wszystkich zawodników Manchesteru City ? 250 tysięcy funtów tygodniowo.

It should of been 10! ? piosenka poświęcona pamiętnemu zwycięstwu na Old Trafford.

Oh David Silva! ? ta krótka przyśpiewka upamiętnia wygrany 6-1 mecz na Old Trafford.