Oleksandr Zinchenko
Fot. www.mancity.com

Manchester City pokonał Aston Villę 2:1 w finałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej, jednak końcowy sukces nie przyszedł drużynie Obywateli łatwo.

Podopieczni Pepa Guardioli w końcówce meczu musieli drżeć o końcowy wynik, a drużynę ratował w bramce Claudio Bravo.

Obrońca Manchesteru City, Oleksandr Zinchenko żartował po meczu, że nazwa rozgrywek powinna zostać zmieniona na cześć Chilijczyka.

– Ktoś powiedział później w szatni, że powinniśmy teraz zmienić nazwę rozgrywek z Puchar Carabao na Puchar Claudio Bravo.

– Dzisiejszy mecz to była prawdziwa bitwa. Aston Villa była bardzo dobrze zorganizowana w defensywie i nie było łatwo, ale to zrozumiałe. W końcu było to spotkanie finałowe.

– To niesamowite uczucie ponownie wygrać trofeum. Zrobiliśmy to trzy razy z rzędu i bardzo ważne jest, abyśmy zdobyli każde trofeum, jakie mamy szansę zdobyć.

– Mamy niesamowitą drużynę i chcemy walczyć o wszystkie tytuły. Wszyscy są szczęśliwi, ale teraz musimy pomyśleć o kolejnych grach, ponieważ wciąż mamy inne wyzwania.

– Musimy skupić się na naszej wydajności w każdej grze, a pod koniec sezonu przekonamy się, czy był to dla nas udany sezon.

– Mamy Ligę Mistrzów, mamy Puchar Anglii i będziemy walczyć o te tytuły. Wszyscy są skupieni na następnej grze – nie myślimy zbyt dużo o przyszłości.

Źródło: www.mancity.com