Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Po zwycięstwie 3:1 w pierwszym meczu z Dynamem Kijów, Manchester City jest bliski awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Skrzydłowy Obywateli, Raheem Sterling uważa, że ekipa z Etihad Stadium może być prawdziwą sensacją tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Wicemistrzowie Anglii nie radzą sobie najlepiej w rozgrywkach Premier League, ale w Lidze Mistrzów kilkukrotnie stanęli na wysokości zadania, rozgrywając świetne mecze z Sevillą, M’gladbach czy Dynamem.

– Patrząc na zawodników, jakich mamy w swoim zespole, jesteśmy w stanie dotrzeć do samego finału. Jeśli wszyscy będziemy dawać z siebie wszystko i współpracować, możemy dojść tam, gdzie tylko chcemy – oświadczył Sterling, który z trzema bramkami na koncie jest obecnie najlepszym strzelcem City w Lidze Mistrzów.

– Mamy po dwóch świetnych zawodników na każdą pozycję, co sprawia że trener przed każdym meczem ma ból głowy. Niestety mamy pecha do urazów. Nie traktujemy tego jako usprawiedliwienie, takie są fakty.

– W tym momencie celem jest ćwierćfinał, ale musimy myśleć dalej. Przyjechałem tutaj, aby być częścią wielkiego zespołu, który idzie do przodu i chce wygrywać wielkie rozgrywki, takie jak Liga Mistrzów.

– Dynamo jest dobrym zespołem i na pewno przyjdzie do nas, aby zagrać o zwycięstwo. Nie możemy się doczekać i jestem pewien, że czeka nas wyjątkowy wieczór.