Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Ilkay Gündogan, jest przekonany, że jego drużyna ma po swojej stronie wszelkie atuty, aby rzucić wyzwanie Chelsea FC w nadchodzącym meczu obu ekip w ramach 7. kolejki Premier League.

Drużyna The Citizens w ostatnim czasie imponowała formą i zdobył aż 16 bramek w spotkaniach z Liverpoolem, Watford i Crystal Palace, ale Chelsea jest aktualnym mistrzem kraju.

– To będzie wielkie spotkanie, a fakt, że zagramy na wyjeździe czyni je jeszcze trudniejszym. Bez względu na to, jesteśmy gotowi – powiedział Gündogan na łamach Sky Sports News.

– Kiedy rozmawiamy z trenerem, w naszej grze zawsze dostrzega aspekty do poprawienia, Wiemy jednak, że jesteśmy wspaniałym zespołem, mamy świetnych graczy i naszym zadaniem jest udowodnienie tego co czwarty dzień.

– Jeżeli chcemy pojechać na Stamford Bridge i grać naszą grę w meczu przeciwko mistrzom, musimy pokazać charakter. Udowodnimy, że jesteśmy na to gotowi i liczymy, że będzie to świetna gra dla nas.

– W ostatnim czasie tracimy bardzo mało goli, co pokazuje, że nasza obrona zrobiła świetną robotę w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nasza gra to kombinacja dobrej defensywy i ofensywy, co jest naszym przepisem na wygranie spotkań.