Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Kevin de Bruyne uważa, że ekipa Obywateli znajduje się w doskonałym położeniu przed zbliżającym się meczem z liderem Premier League – Leicester City.

Wicemistrzowie Anglii w sobotnim meczu 18. kolejki pokonali na własnym boisku Sunderland 4:1, podczas gdy Leicester okazał się gorszy od Liverpoolu i na dzień dzisiejszy wyprzedza City o zaledwie trzy oczka.

– Myślę, że graliśmy podobnie jak w meczu z Arsenalem, ale nie popełniliśmy tylu błędów i wygraliśmy. Przed meczem trener powiedział nam, abyśmy spróbowali zagrać w tym samym stylu i rozegraliśmy kompletny mecz w ataku, jak i w defensywie – stwierdził belgijski pomocnik.

-Grałem dzisiaj na prawej stronie, a każdy mecz jest inny, dlatego starałem się znaleźć wolną przestrzeń na boisku. Myślę, że dzisiaj każdy z nas znalazł swoje miejsce i dobrze wkomponowaliśmy się w mecz.

– Wiedzieliśmy, że nawet jeśli nie uda nam się pokonać Sunderlandu, będziemy musieli spróbować wygrać na wyjeździe z Leicester. Teraz jednak nasza motywacja jest jeszcze większa i jeżeli pokonamy ich, będziemy mieć tyle samo punktów.

– Jesteśmy w grze o mistrzostwo i na chwilę obecną wszystko wygląda dobrze. Oczywiście chcielibyśmy być jeszcze wyżej, ale wciąż walczymy we wszystkich rozgrywkach, więc na razie wszystko jest w porządku.

De Bruyne wypowiedział się także na temat nawrotu kontuzji swojego klubowego i reprezentacyjnego kolegi – Vincenta Kompany’ego.

– Myślę, że jest to dla niego bardzo trudne, ponieważ ciężko pracował nad powrotem. Wydawało się, że wszystko jest dobrze. Na pewno będzie mu ciężko, ale będziemy go wspierać i mamy nadzieje, że nie jest tak źle. Znam Vincenta od siedmiu, ośmiu lat. To wielka postać i jeden z liderów tego zespołu, ale musimy radzić sobie bez niego.