Julian Alvarez
fot. www.mancity.com

Sergio Aguero jest zachwycony postępami Juliana Alvareza w Manchesterze City. Najlepszy strzelec w historii klubu z Etihad Stadium, uważnie obserwuje rozwój swojego rodaka, odkąd dołączył on do zespołu Obywateli z River Plate zeszłego lata.

– Myślę, że rozwija się bardzo dobrze – powiedział Aguero.

– Przybył do Manchesteru City bardzo niedawno i to jego pierwsze doświadczenie w Europie. Minęło niewiele czasu, ale udowodnił, że może grać na najwyższym poziomie – w Premier League, Lidze Mistrzów, a także na Mistrzostwach Świata.

Aguero twierdzi, że osobowość Alvareza była jednym z powodów, dla których tak szybko zaaklimatyzował się w Manchesterze City i angielskim futbolu.

– Podkreśliłbym jego pokorę, chęć uczenia się i sposób, w jaki wdraża te nauki w swoim życiu za rzeczy, które zrobił naprawdę dobrze od czasu transferu do Manchesteru City.

– Nie jest łatwo przyjechać z Ameryki Południowej i szybko dostosować się do wymagań zespołu tak monumentalnego jak Manchester City. Do tej pory zrobił duże postępy, ponieważ znalazł sposób na zintegrowanie się z dobrze zorganizowanym stylem gry klubu.

– Julian nigdy się nie poddaje – biega, wywiera presję, podłącza się do akcji wszędzie tam, gdzie potrzebuje go drużyna. Jest bezwzględny pod bramką przeciwnika, zaangażowany, oddany treningom i potrafi to przełożyć na świetne występy na boisku.

– Musi zdobyć więcej doświadczenia, ale tak jak powiedziałem, to jego pierwszy sezon w Europie.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj