Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini w najbliższym meczu ligowym z liderem angielskiej Premier League – Leicesterem City nie będzie mógł skorzystać z usług sześciu zawodników.

Z powodu urazów w starciu z Lisami nie zagrają Wilfried Bony, Kevin De Bruyne, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Samir Nasri i Jesus Navas.

Jak poinformował szkoleniowiec City, kapitan zespołu, Vincent Kompany powinien wrócić do treningu drużynowego w przyszłym tygodniu.

– Kompany i Mangala rozpoczęli już częściowo pracę z zespołem, ale niestety w przypadku Mangali przerwa w grze potrwa jeszcze kilka tygodni. Jeżeli chodzi o Vincenta to mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu będzie już trenował normalnie z zespołem.

– W przypadku Vincenta wiemy już, co było powodem urazu i będziemy postępować dokładnie tak samo jak w przypadku każdego naszego zawodnika z odpowiednią ostrożnością.

– Jesus Navas z kolei ma problemy ze ścięgnem udowym i będzie pauzował co najmniej dwa tygodnie.

– W przypadku Bony’ego mieliśmy nadzieje na krótszą przerwę, ale w najbliższy poniedziałek poznamy pełny raport medyczny. Na pewno jest bliższy powrotu, ale uraz dał mu się we znaki. Zobaczymy, czy zdoła wrócić do treningu drużynowego w przyszłym tygodniu.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments