Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Peter Schmeichel przez wiele lat swojej kariery zawodniczej związany był z Manchesterem United, by zakończyć karierę zawodniczą w barwach Manchesteru City.

Duńczyk w rozmowie z mediami poruszył temat popularności obu zespołów i stwierdził, że Manchester City na zawsze pozostanie w cieniu Manchesteru United, mimo że osiągał lepsze rezultaty w ostatnich latach.

– Nie ma żadnych wątpliwości i nikt nie może kłócić się z tym, że Manchester United jest największym klubem na świecie. Tak po prostu jest. Mają największą ilością fanów na całym świecie, co zostało oficjalnie potwierdzone.

– Pozostaje jednak pytanie, czy Manchester United jest najlepszym klubem na świecie? Tak nie było przez ostatnie trzy lata, kiedy United nie było nawet w pobliżu najlepszego klubu w Anglii. Manchester City radził sobie lepiej. Na Old Trafford trzeba nauczyć się, że jesteś tak dobry, jak Twój ostatni mecz i trzeba dawać z siebie wszystko w każdym spotkaniu.

– Jeśli spojrzymy na ostatnie trzy lata, to były one bardzo słabe dla Manchesteru United – siódme, czwarte i piąte miejsce

– Na podstawie tych wyników można powiedzieć, że Manchester City jest najlepszym klubem w Manchesterze, ale jeśli chodzi o popularność, to nie mają żadnych szans, aby znaleźć się w pobliżu największych na świecie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj