Pomocnik Manchesteru City, Rodri jest pewny, że jego drużyna jest w stanie wyeliminować Real Madryt w nadchodzącym, rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednocześnie 24-latek z szacunkiem wypowiedział się na temat ekipy Królewskich.

– Jestem naprawdę pewny siebie – powiedział Rodri zapytany o jego odczucia związane z rewanżowym spotkaniem z Realem Madryt.

– To świetny zespół i na pewno mogą nas pokonać, ponieważ to Real Madryt, ale musimy im pokazać, że jesteśmy lepszą drużyną.

– Pokazaliśmy to już na ich stadionie, ale musimy być gotowi, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Musimy być skupieni przez całe spotkanie.

– Real Madryt to najlepszy zespół w La Liga i pokazali to w tym roku. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby przejść do następnej rundy.

Rodri wypowiedział się także na temat coraz większej roli w zespole, jaką odgrywają Philip Foden i Eric Garcia.

– Wszyscy wiemy, jaki talent ma Phil Foden i co może dać drużynie. Eric Garcia także wywodzi się z naszej akademii i udowodnił, że może być środkowym obrońcą w tym zespole.

– To dla nas dobra wiadomość, że obaj świetnie się rozwijają, ponieważ będą dla nas bardzo ważni. Dobrą rzeczą jest również to, że są tak młodzi gracze robią tak duży postęp. To najlepsza rzecz, jaką mogę o nich powiedzieć.

– Pokazują wysoki poziom, mają dopiero 20 lat. Kiedy będą mieć 25-26 lat, myślę, że mogą być na najwyższym poziomie.

Źródło: www.mancity.com