Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Patrick Roberts od sześciu miesięcy przebywa na osiemnastomiesięcznym wypożyczeniu w Celticu Glasgow. Pierwszy sezon w koszulce The Bhoys nastolatek na pewno może zaliczyć do udanych- od czasu, kiedy w marcu dostał od Ronny’ego Deilii szansę wyjścia w pierwszym składzie, zdobył sześć goli i realnie przyczynił się do zdobycia przez Celtic tytułu mistrzowskiego. Dodatkowo w kwietniu otrzymał nagrodę zawodnika miesiąca. 

Ostatnio na temat Anglika wypowiedział się nowy trener drużyny z Glasgow, Brendan Rodgers. Irlandczyk znany jest z ciekawych porównań swoich podopiecznych do ich bardziej znanych kolegów po fachu- kiedyś określił Joe Allena mianem walijski Xavi. 

Zapytany o podobieństwo Robertsa do Raheema Sterlinga (z którym współpracował w Liverpoolu- przyp. red.) szkoleniowiec odpowiedział przecząco. Jego zdaniem styl 19-latka bardziej przypomina grę Davida Silvy.

– Patrick jest inny niż Sterling, chociaż to, co ich łączy, to młody wiek.

– Raheem jest szybki, gra na skrzydle. Patrick to bardziej typ Davida Silvy, gra bardziej w środku.

– Wydaje się, że ma oko do strzelania bramek. Jest bardzo młody, ale wygląda na talent.

Obecnie Roberts przymierzany jest do występu w Mistrzostwach Europy do lat 19, które latem rozegrane zostaną w Niemczech. Jednak jak podaje Daily Record, angielska federacja być może przychyli się do pierwotnego planu, zgodnie z którym Anglik pomógłby Celticowi w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Sam piłkarz na grę w elitarnych rozgrywkach klubowych jest przygotowany. 

– Zawsze chciałem dostać się do Champions League i zagrać.

– To wielka ambicja- moja oraz Celticu, który nie grał w tych rozgrywkach w ostatnim czasie. Awans byłby wspaniałym osiągnięciem dla klubu i czymś niesamowitym dla mnie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj