Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Mecz z Liverpoolem był dla The Citizens pierwszą ligową porażką w kampanii 17/18, więc nie dziwi, że zawodnicy Pepa Guardioli dość licznie skomentowali go w mediach społecznościowych. Jakie były reakcje piłkarzy?

– Jestem dumny z tej drużyny. Wygrywamy i przegrywamy razem, nic się nie zmienia. Wspaniała postawa. Gratulacje dla Liverpoolu za świetny mecz.- Napisał na tweeterze Kevin de Bruyne.

– Ciężki mecz. Nasza reakcja nie była wystarczająca. Tak jak zawsze walczyliśmy do samego końca. C’mon City- skomentował Sergio Aguero.

Raheem Sterling oraz Ilkay Gundogan w swoich tweetach dali do zrozumienia, że zespół wyciągnie lekcję z tej porażki. „Ta porażka nas nie definiuje, razem się podniesiemy – napisał Anglik.

– Przegraliśmy, ale nigdy się nie poddamy. Mieliśmy 8 naprawdę kiepskich minut, jednak nie daliśmy za wygraną i wciąż walczyliśmy. To nie znaczy aż tyle. Wyciągniemy z tego lekcję i znów staniemy na nogi!.

Eliaquim Mangala, który cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych napisał: – Nie ma prostych dróg do sukcesu ani przekreślających wszystko porażek. Będziemy wciąż ciężko pracować; cele pozostają te same.

Także Benjamin Mendy, który od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją skomentował porażkę z The Reds pisząc: – Co za mecz! Kocham swoją drużynę, chłopaki mogą być z siebie dumni. To dobre przypomnienie, że sezon jeszcze się nie skończył. Gratulacje dla The Reds, ale wciąż come on City!