Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Były zawodnik Juventusu, broniący aktualnie barw New York City – Andrea Pirlo uważa, że Manchester City chcąc pozyskać Paula Pogbę musi liczyć się z faktem, że będzie zmuszony do pobicia rekordu transferowego.

Angielski klub od dłuższego czasu zainteresowany jest pozyskaniem pomocnika Juventusu, jednak Włosi jak na razie skutecznie bronią się przed sprzedażą swojej gwiazdy, dyktując zaporową cenę.

– To oczywiste, że Juventus będzie chciał zatrzymać Pogbę. Czasami jednak można sprzedać zawodnika za kwotę, która pozwala zbudować niemalże cały zespół od podstaw – stwierdził Pirlo.

– Pogba jest w wieku, który pozwala uwzględniać go jako filar zespołu na najbliższe lata. Jeżeli jego transfer dojdzie do skutku, to myślę, że możemy być świadkami nowego rekordu transferowego.

– Grałem z kilkoma świetnymi, młodymi zawodnikami, ale Pogba jest najlepszym młodym piłkarzem, z jakim grałem kiedykolwiek. Od pierwszego treningu w Juventusie był wyjątkowy. Razem z kilkoma starszymi zawodnikami nie mogłem uwierzyć, że Manchester United pozwolił mu odejść.

– Od tamtego momentu, Pogoba stał się o wiele mocniejszy pod względem fizycznym. W mojej opinii jest najlepszym środkowym pomocnikiem na świecie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj