Kalvin Phillips
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Kalvin Phillips przyznał, że komentarze Pepa Guardioli na temat jego nadwagi były trudne do zniesienia.

27-latek dołączył do Manchesteru City zeszłego lata z Leeds United za 42 miliony funtów. Reprezentant Anglii miał jednak frustrujący debiutancki sezon na Etihad Stadium, głównie z powodu kontuzji i konieczności grania drugich skrzypiec za Rodrim.

Kontuzja uniemożliwiła Phillipsowi szybkie zaaklimatyzowanie się w Manchesterze City, ale ostatecznie wyzdrowiał na czas, aby pojechać z reprezentacją Anglii Garetha Southgate’a na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze.

Po odpadnięciu Anglików w ćwierćfinale, Guardiola stwierdził przed grudniowym starciem Pucharu EFL z Liverpoolem, że Phillips wrócił do Manchesteru z nadwagą, nie nadając się do gry.

– Jeśli chodzi o mnie, nie miałem nadwagi, ale oczywiście trener widział to w zupełnie inny sposób. Musiałem to jednak przyjąć i zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby uzyskać jak najlepszą formę – powiedział Phillips na łamach BBC Sport.

– Trochę trudno było to znieść tylko ze względu na to, jak bardzo zostało to rozdmuchane i ile osób zaczęło o tym mówić.

– Zaraz po tym meczu siedziałem na ławce rezerwowych w meczu z Leeds i od tego czasu byłem w formie na każde spotkanie. To było po prostu nieporozumienie ze strony mnie i niektórych członków sztabu. Dużo więcej zobaczycie w filmie dokumentalnym Kalvin Phillips: The Road to City.

– Wiele osób myśli, że kiedy ktoś mówi, że masz nadwagę, oznacza to, że masz pięć lub sześć nadprogramowych kilogramów. W moim przypadku chodziło tylko o to, że wyjechałem do Nowego Jorku i wróciłem samolotem, a potem stawiłem się na trening pod koniec dnia.

– Miałem za sobą cały dzień jedzenia, a kiedy stanąłem na wadze, byłem dwa lub trzy kilogramy cięższy, więc Pep Guardiola nie był zbyt szczęśliwy, co jest całkowicie zrozumiałe. Przy dodatkowych kilogramach istnieje większe prawdopodobieństwo odniesienia kontuzji, a przy mojej liczbie urazów w zeszłym sezonie, Guardiola nie był szczęśliwy, z czym całkowicie się zgadzam. Wyciągnąłem z tego wnioski i więcej się to nie powtórzy.

Źródło: www.bbc.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj