Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szerokim echem odbiła się w mediach wypowiedź byłego zawodnika Manchesteru United- Gary’ego Neville’a, który po spotkaniu Czerwonych Diabłów z Obywatelami stwierdził, że Phil Foden – wychowanek Manchesteru City, który w meczu zaprezentował się bardzo dobrze, znajduje się w złym klubie.

Neville dodał, że w zespole prowadzonym przez Jose Mourinho, Foden otrzymałby więcej szans do gry, gdyż Czerwone Diabły regularnie stawiają na młodzież, starając się wprowadzać swoich wychowanków w dorosły futbol, dając im częstsze szanse gry w pierwszym zespole.

Odpowiedź Guardioli na te dość kontrowersyjne słowa byłego obrońcy Manchesteru United nadeszła szybko.

– Który klub jest właściwy? To pytanie dla Gary’ego Neville’a – odpowiedział Pep.

– Moja historia tworzy się tutaj. Nie zamierzam na siłę pchać do pierwszej drużyny młodych zawodników jedynie ze względu na ich wiek. Znajdą się w niej, ponieważ mają odpowiednią jakość. Nie mam z tym problemu.

– Akademia piłkarska klubu prosperuje świetnie. Jest w niej wielu graczy, którzy mają predyspozycje, by w przyszłości być gwiazdami.

– Będziemy cierpliwie obserwować ich rozwój. Będą oni trenować z nami przez większość, lub przynajmniej przez część sezonu.

Zdaniem angielskich mediów Phil Foden był najlepszym piłkarzem Obywateli w przegranym 0:2 meczu z Manchesterem United. Nie uszło to uwadze Pepa, który ujawnił, że zawodnik dostanie szansę także w meczu z Realem Madryt, który zostanie rozegrany w czwartek o 5 nad ranem czasu polskiego.

– Phil Fooden zagra w następnych meczach – zapewnił Katalończyk 

– Ma odpowiednią jakość, by być częścią tego zespołu.

– Fakt posiadania go w drużynie napawa mnie radością. Jest mieszkańcem Manchesteru, fanem The Citizens, skromnym facetem. Ma mentalność wojownika. Wygląda na szczupłego, jednak jest silnym zawodnikiem.

Najlepszy komentarz do słów Neville’a, który zaliczył krótką przygodę w roli trenera z zespołem Valencii Pep zachował jednak na koniec wywiadu.

– Myślałem, że w trakcie wakacji nawet dziennikarze są na urlopach, jednak najwidoczniej on nie jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj