Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini podczas konferencji prasowej przed meczem z Southampton poruszył kilka kwestii związanych z ostatnimi wydarzeniami wokół jego zespołu.

– Gramy w dwóch różnych rozgrywkach. Teraz czeka nas starcie w Premier League, gdzie chcemy zająć możliwie jak najwyższe miejsce. W Lidze Mistrzów chcemy z kolei osiągnąć sam szczyt. Mówiłem to wielokrotnie i powiem raz jeszcze. Najlepszym sposobem, aby odnieść sukces w środę jest dobra gra i zwycięstwo w niedzielę.

– Rozgrywamy ósmy mecz w ciągu 30 dni, co jest naprawdę ekstremalnym wynikiem, więc potrzebujemy rotacji niemalże w każdym meczu w jakim gramy.

– Rozgrywamy w Premier League mnóstwo spotkań, dlatego nie rozumiem, dlaczego nie możemy rozgrywać meczu na przykład dzień wcześniej – tak samo jak Real Madryt. W każdym razie to nie ja o tym decyduję. Jest jeszcze coś takiego jak prawa telewizyjne, nie wiem.

– Jako trener chcę mieć do dyspozycji wszystkie opcje. Jesteśmy jedyną drużyną reprezentującą Anglię i Premier League w Lidze Mistrzów. Nie chcę po prostu, aby rywal miał przewagę.

– Jeżeli chodzi o Southampton to zespół, który w ciągu ostatnich trzech lat zrobił ogromny progres i mają bardzo dobrych graczy. Sprzedali wielu graczy w ostatnim czasie, ale dzięki Ronaldowi Koemanowi grają dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj