Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini stanął w obronie Davida Silvy, który w ostatnich spotkaniach nie prezentował formy, do jakiej zdążył przyzwyczaić fanów Obywateli.

Reprezentant Hiszpanii w obecnym sezonie przez sześć tygodni zmagał się z urazem kostki, ale jak poinformował trener Pellegrini nie był to jedyny uraz, jaki trapił Silvę w ostatnim czasie. W związku z tym, między innymi w ligowym meczu z Evertonem, rozgrywający zaczął mecz na ławce rezerwowych

– David miał różne urazy w trakcie sezonu, dlatego nie chciałem, aby grał w dwóch spotkaniach w tak krótkim czasie, w tym w meczu z Evertonem. Teraz czuje się lepiej, dlatego liczę, że zakończy sezon w swojej optymalnej formie.

– Kostka nie była jednym problemem Davida. Jeden lub dwa tygodnie przed meczem z Evertonem, David miał problemy mięśniowe, które dość mocno mu doskwierały.

– Z każdym dniem David robi postępy. Może nie jest jeszcze w 100 procentowej dyspozycji, ale mam nadzieje, że wróci niebawem do maksymalnej formy.

– Przed nami decydujące meczem, więc chce mieć do swojej dyspozycji wszystkich najlepszych zawodników. Mam nadzieje, że tak będzie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj