Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Raheem Sterling rozgrywa bardzo dobry, debiutancki sezon w barwach Manchesteru City, w którym imponuje także strzeleckimi statystykami.

Skrzydłowy Obywateli zdobył do tej pory sześć goli we wszystkich rozgrywkach, w tym hattricka w zeszłym miesiącu podczas meczu z Bournemouth, ale szkoleniowiec City, Manuel Pellegrini oczekuje od swojego zawodnika jeszcze więcej.

Poprzedni sezon był dla Sterlinga najlepszym w karierze, jeżeli chodzi o ilość strzelonych goli. Reprezentant Anglii trafił do siatki 11-krotnie we wszystkich rozgrywkach, ale zdaniem Pellegriniego, jego możliwości są o wiele większe.

– Raheem jest młodym zawodnikiem i od samego początku, kiedy przybył do klubu, mówiłem że musi poprawić wiele – powiedział Pellegrini podczas konferencji prasowej.

Wiedziałem, że Raheem zdobył dla Liverpoolu 11 goli, ale nie uważałem nigdy, aby była to wygórowana liczba jak na niego. Stać go na o wiele więcej goli, ale musi jeszcze ciężej pracować, aby to zrobić.

– Myślę, że wkrótce przystosuje się na dobre do naszego stylu gry i jestem szczęśliwy, że zdobył już sześć goli. Kiedy masz 21 lat i jesteś profesjonalistą, musisz się udoskonalać.

 – Gra z najwyższej klasy piłkarzami jest bardzo ważna dla młodego piłkarza, może zawsze uczyć się od doświadczonych graczy. Nasz styl gry jest dobry dla Raheema, ma duże szansę na zdobywanie goli – podsumował Pellegrini.