Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola wybrał swój sztab szkoleniowy.

Najgłośniejszym z ośmiu nazwisk jest Mikel Artreta, który po zakończeniu piłkarskiej kariery w Arsenalu, rozpoczął karierę trenerską. W ekipie Pepa Guardioli będzie asystentem trenera. 34-latek zapowiedział, że jego celem jest pomoc City w osiąganiu sukcesów.

– Szkolenie innych było tym, czym od zawsze chciałem się zająć. Ciężko pracowałem na boisku, a szczególnie poza nim, żeby pomagać zespołowi nie tylko jako zawodnik.

– W swojej karierze miałem szczęście spotkać wielu wspaniałych trenerów i chciałbym zdobytą nauką pomóc City w osiąganiu sukcesów.

– Praca w Manchesterze City jest moim nowym wyzwaniem. Dołączenie do Pepa Guardioli i jego drużyny to dla mnie ogromna szansa. Jestem niezwykle podekscytowany przyszłością.

Pozostali członkowie nowej kadry szkoleniowej The Citizens to:

Domenec Torrent – kolejny z czterech asystentów trenera. Jeden z najbliższych współpracowników w karierze Guardioli. Pracował z nim przez ostatnie osiem lat-cztery w Barcelonie (najpierw w rezerwach, potem w pierwszym zespole) i trzy w Bayernie Monachium. Prywatnie wnuczek byłego piłkarza FC Barcelony.

Carles Planchartanalityk. Jest mózgiem ekipy Guardioli od 2007 roku. Sam mówi, że w jego pracy liczą się dwie rzeczy: analiza własnego zespołu i zespołu przeciwnika. W Barcelonie i Bayernie opracowywał drużynę pod względem indywidualnym, kolektywu, strategii i aspektów taktycznych, co pomagało Guardioli, zwłaszcza w rozmowach sam na sam z zawodnikami.

Lorenzo Buenaventuratrener przygotowania fizycznego. Pomaga piłkarzom Guardioli od 2008 roku. Wspólnie z Pepem opracował specjalne sesje treningowe, które przygotowują zawodników do dużych wymagań kondycyjnych i obciążeń w trakcie sezonu. 

Manuel Estiarteszef wsparcia zawodników i protokolant. Wieloletni przyjaciel Guardioli, złoty medalista olimpijski w waterpolo. Guardiola wykorzystuje ogromne sportowe doświadczenie Estiarte m.in. podczas motywowania swoich podopiecznych.

Rodolfo Borrellasystent trenera. W przeszłości: pierwszy trener Leo Messiego w FC Barcelonie, miał również duży wpływ na rozwój Cesca Fabregasa i Andresa Iniesty. Poza tym, w czasach pracy w akademii Liverpoolu, pomógł graczom takim jak Raheem Sterling, Jon Flanagan i Jordan Ibe. Ostatnio związany z New York City i żeńską drużyną Manchesteru City.

Xabier Mancisidor – trener bramkarzy. W Manchesterze od 2013 roku, członek sztabu Manuela Pellegriniego.

Brian Kidd – asystent trenera. Dobrze znany na Eastlands. W ekipie szkoleniowej Obywateli od 2009 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj