Patrick Roberts
fot. www.mancity.com

Patrick Roberts oficjalnie żegna się z Manchesterem City i po sześciu latach spędzonych w klubie z Etihad Stadium (podczas których przebywał na wypożyczeniu w Celticu, Norwich City, Middlesbrough, Derby County i w siostrzanych klubach ? Gironie i Troyes) został nowym zawodnikiem Sunderlandu.

Roberts przybył na stadion Etihad z Fulham latem 2015 roku i w swoim debiutanckim sezonie trzykrotnie zagrał dla zespołu prowadzonego wówczas przez Manuela Pellegriniego.

Następnie Anglik dołączył do Celticu na zasadzie 18-miesięcznego wypożyczenia w styczniu 2016 roku, która została przedłużona o kolejny sezon. Roberts przez dwa i pół roku w Glasgow zdobył trzy tytuły mistrza Szkocji, dwa Puchary Ligi Szkockiej oraz dwa Puchary Szkocji.

Następnie Roberts grał na kolejnych wypożczeniach, a pierwszą połowę obecnego sezonu spędził w grającym w Ligue 1 Troyes. Teraz rozpocznie kolejny etap swojej kariery w Sunderlandzie.

Źródło: www.mancity.com

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda go, pamiętam że przychodził jako talent, a tu niestety… Nawet w Troyes nie potrafił się przebić do składu, a to już mówi wiele 🙁 . Koniec końców mam nadzieje, że dostaliśmy za niego więcej niż 5mln. Swoją drogą Alvarez z River Plate ma przyjść teraz/w lato, jak teraz to podobno od razu na wypożyczenie (mam nadzieję, że do Troyes, a nie Girony) 🙂 Także to chyba będzie nasz nowy napastnik, a o Halanda chyba jednak nie zawalczymy (w co szczerze mam nadzieję).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj