Nathan Ake
fot. www.mancity.com

Nathan Ake podpisał nowy czteroletni kontrakt z Manchesterem City. Nowa umowa 28-latka obowiązywać będzie do lata 2027 roku, a przedłużenie nastąpiło po najlepszym sezonie Holendra w barwach Obywateli.

Ake rozegrał łącznie 41 występów w Manchesterze City i strzelił trzy gole we wszystkich rozgrywkach podczas sezonu 2022/23, w którym angielski klub sięgnął po historyczną potrójną koronę.

Ake, który gra zarówno na pozycji środkowego, jak i lewego obrońcy, uważa że takie ustawienie zapewnia mu najlepsze warunki do dalszego rozwoju i wierzy, że praca z Pepem Guardiolą pozwoliła mu spojrzeć na piłkę nożną w nowy sposób.

– To najlepszy klub na świecie, nie mam co do tego wątpliwości – powiedział Ake po podpisaniu nowej umowy.

– Bycie piłkarzem Manchesteru City napawa mnie niesamowitą dumą każdego dnia. To klub piłkarski, który oczekuje doskonałości w każdym obszarze, co stwarza idealne warunki do poprawy. To mnie napędza i czyni mnie lepszym. Jestem na takim etapie kariery, że chcę się dalej rozwijać i tutaj na pewno mi się to uda.

– Pep Guardiola to najlepszy trener w piłce nożnej – geniusz, który sprawił, że inaczej patrzę na grę, więc możliwość dłuższej pracy z nim to prawdziwy przywilej. Jestem mu bardzo wdzięczny za wszystko, co dla mnie zrobił, zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

– Chciałbym również podziękować kibicom Manchesteru City za ich wsparcie. Naprawdę to czuję, odkąd tu przyjechałem, i bardzo mi to pomaga. Teraz skupiam się na tym, aby byli ze mnie dumni i abyśmy zdobywali więcej trofeów.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj