Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

W wygranym 7-2 meczu ze Stoke, wielu kibiców The Citizens zwróciło uwagę, że Gabirel Jesus zaprezentował nową cieszynkę, różniącą się znacząco od jego standardowego Alo Ma. Jaka historia kryje się za nowym elementem repertuaru Brazylijczyka?

Po zdobyciu bramki w meczu z Garncarzami, Jesus pobiegł w stronę trybun i przykucnął w charakterystyczny sposób – cieszynkę tę dosyć często wykonują właśnie Brazylijczycy, w tym m.in gwiazda PSG Neymar.

Pomysł na taką właśnie celebrację gola Gabriel Jesus zaczerpnął z występów Thiago Ventury, komika, który został gwiazdą Youtube w Ameryce Południowej. Podobnie jak gwiazdor Manchesteru City, Ventura wychowywał się w dzielnicy slumsów w Sao Paulo, a poprzez mocne utożsamianie się z rodzinnym miastem, zyskał ogromną popularność wśród tamtejszej młodzieży.

Jego znakiem firmowym jest właśnie charakterystyczny przykuc, z brazylijskiego Pose de Quebrada, który tłumaczony jest jako „poza kumpli z dzielnicy”.

Gabriel Jesus jest wielkim fanem komika, który z kolei sympatyzuje z drużyną Palmeiras- klubem który ukształtował piłkarsko napastnika Obywateli.

Mamy nadzieję, że nową cieszynkę Gabriela Jesusa będziemy mieli okazję oglądać jeszcze wiele razy.