Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

We wtorkowy wieczór Phil Foden rozegrał całe 90 minut w towarzyskim meczu reprezentacji Anglii U21 przeciwko swoim niemieckim rówieśnikom i jest jednym z podstawowych graczy młodzieżowej reprezentacji Three Lions. W Manchesterze City uważany za wyjątkowy talent Foden nie odgrywa jednak większej roli. 18- latek w klubie dowodzącym przez Papa Guardiolę na ligowe boiska wybiegał jedynie 10 razy w końcówkach meczów.

Okoliczności te sprawiły, że nastolatkiem zainteresowało się wiele europejskich klubów. Swoją szansę w wypożyczeniu Fodena widzi rzekomo między innymi niemiecki RB Lipsk.

Problem w tym, że Anglik nigdzie się nie wybiera i nawet nie myśli o zmianie barw klubowych. Wręcz przeciwnie, zamiast flirtować z innymi klubami Foden chce powalczyć o miejsce w pierwszym składzie Obywateli w przyszłym sezonie. Młody pomocnik spekuluje, że jego kolega z zespołu David Silva ze względu na wiek będzie miał trochę więcej ?wolnego czasu? i chce być gotowy, by godnie zastąpić popularnego El Mago.

O zaletach młodego pomocnika przekonany jest również Pep Guardiola i chciałby z nim pracować w przyszłości.

Guardiola:

Ważne, żeby wierzył w to co robi. Wie, że mu ufamy, że z każdym sezonem staje się co raz lepszy.

Według Daily Mail kataloński szkoleniowiec The Citizens określił swojego podopiecznego mianem ?wybitnego talentu?, dodając również, że wciąż ma wiele do nauczenia.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments