Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

We wtorkowy wieczór Phil Foden rozegrał całe 90 minut w towarzyskim meczu reprezentacji Anglii U21 przeciwko swoim niemieckim rówieśnikom i jest jednym z podstawowych graczy młodzieżowej reprezentacji Three Lions. W Manchesterze City uważany za wyjątkowy talent Foden nie odgrywa jednak większej roli. 18- latek w klubie dowodzącym przez Papa Guardiolę na ligowe boiska wybiegał jedynie 10 razy w końcówkach meczów.

Okoliczności te sprawiły, że nastolatkiem zainteresowało się wiele europejskich klubów. Swoją szansę w wypożyczeniu Fodena widzi rzekomo między innymi niemiecki RB Lipsk.

Problem w tym, że Anglik nigdzie się nie wybiera i nawet nie myśli o zmianie barw klubowych. Wręcz przeciwnie, zamiast flirtować z innymi klubami Foden chce powalczyć o miejsce w pierwszym składzie Obywateli w przyszłym sezonie. Młody pomocnik spekuluje, że jego kolega z zespołu David Silva ze względu na wiek będzie miał trochę więcej ?wolnego czasu? i chce być gotowy, by godnie zastąpić popularnego El Mago.

O zaletach młodego pomocnika przekonany jest również Pep Guardiola i chciałby z nim pracować w przyszłości.

Guardiola:

Ważne, żeby wierzył w to co robi. Wie, że mu ufamy, że z każdym sezonem staje się co raz lepszy.

Według Daily Mail kataloński szkoleniowiec The Citizens określił swojego podopiecznego mianem ?wybitnego talentu?, dodając również, że wciąż ma wiele do nauczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj