fot. www.mancity.com

Manchester City na mocy decyzji nałożonej dziś przez UEFA, nie będzie mógł występować w rozgrywkach Ligi Mistrzów przez najbliższe dwa sezony.

Powodem kary jest złamanie przez drużynę mistrza Anglii finansowych zasad Fair Play w latach 2012-2016. Oprócz wykluczenia z rozgrywek Ligi Mistrzów, drużyna z Manchesteru będzie musiała zapłacić karę w wysokości 30 milionów euro.

Manchester City nie zgadza się z decyzją i wydał w tej sprawie stosowne oświadczenie:

? Manchester City jest rozczarowany, ale nie zaskoczony dzisiejszym ogłoszeniem decyzji przez Izbę Orzekającą UEFA. Klub od samego początku odczuwał potrzebę poszukiwania niezależnego organu i procesu w celu bezstronnego rozważenia obszernego zbioru niepodważalnych dowodów na poparcie swojego stanowiska.

? W grudniu 2018 roku główny śledczy UEFA publicznie przedstawił wynik śledztwa i zapowiedział sankcje, które zamierzał zastosować wobec naszego klubu, zanim rozpoczęło się jakiekolwiek śledztwo. Kolejny wadliwy i ewidentnie stronniczy proces UEFA oznacza, że jego wynik był z góry znany. Klub oficjalnie złożył skargę do organu dyscyplinarnego UEFA, potwierdzoną orzeczeniem CAS.

? Krótko mówiąc, jest to sprawa wszczęta przez UEFA, badana przez UEFA i sądzona przez UEFA. Po zakończeniu tego szkodliwego procederu, Manchester City podejmie bezstronne kroki prawne tak szybko, jak to możliwe i rozpocznie postępowanie przed Sądem Arbitrażowym ds. Sportu.

Źródło: www.mancity.com

91 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krycha93
Krycha93
3 lat temu

No ładnie ciekawe czy będą się odwoływać

Kopara13
Kopara13
3 lat temu

CO?!?!?! To jest jakiś koszmar…….

Chambord
Chambord
3 lat temu

Oto macie wszyscy dowód na jakiej patologii i obłudzie zbudowany jest dzisiejszy świat. Fani wszystkich drużyn wokół świętują, bo dowalili Manchesterowi City karę. Jest to kara za to, że klub, który przez lata miał poważne problemy i tulaczke po niższych ligach, nagle ważył się podnieść z kolan. Zdaniem obludnikow, których na pęczki jest wśród ludzi do us*anej śmierci w rozgrywkach UEF-y powinna liczyć się ta sama klika klubów- Real, Barcelona, Bayern czy Memczester Człapajted. Ja pytam się tych obludnikow- Jak odbudować klub bez pieniędzy? Jeśli nie zainwestujesz na początku dużych pieniędzy, to jak wywindowac klub? Przecież jeśli nie będziesz zbyt bogaty, to rozkupia cię Real, Barcelona czy Memczester Człapajted. Uefie o to właśnie chodzi. O to by grali w ich rozgrywkach i wygrywali jedni i ci sami. Cała ta piłka organizowana przez UEFA to jedna wielka patologia

vincent4
vincent4
3 lat temu

Troche lipa ale mnie to jakos nie rusza, i tak bede zawsze z Man City, pewnie wielu sie teraz wykruszy ale trudno prawdziwi zostana, moze po roku nam to zdejma
C’mon City!

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  vincent4

@ vincent4 Mnie za to rusza to- na jakim beznadziejnym świecie przyszło mi żyć. Tu już nie chodzi tylko o Manchester City, ale na każdym kroku masz takie przykłady. Ktoś z d*upy wymyśli sobie jakieś zasady, zwykle są to zasady kretyńskie, a im większe masy je popierają tym są one bardziej kretyńskie. Niechęć ludzi do Manchesteru City bierze się z bogactwa właścicieli klubu z Etihad. Kogo ludzie najbardziej nienawidzą i nie cierpią? Zawsze tych bogatszych. UEFA wywaliła City z Ligi Mistrzów za to, że jako nowy klub ośmielił się stanąć finansowo wyżej od kliki drużyn, która trzęsła tymi rozgrywkami od lat wielu. Zdaniem UEFY nikt nowy nie ma prawa nażreć się tortu, który ona dzieli. Teraz natomiast wszystko stało się jasne, choćby dlaczego nasz klub nie kupił np. następcy Kompanego. Taki np. tyle się porozprawiał co klub powinien a czego nie powinien był robić, a tu okazuje się, że po prostu byliśmy w kociej torbie

dz0n
dz0n
3 lat temu

Będzie odwołanie i zawieszenie zobaczycie

Chambord
Chambord
3 lat temu

Szkoda, że tak mało jest obiektywnych ludzi, którzy o tej sprawie publicznie będą mówić prawdziwym przekazem. Wszyscy będą ględzić, że „Manchester City dopuścił się oszustw i przekrętów”, a nikt nie będzie mówił jakim przekrętem jest FFP. Ta zasada miała zapobiegać bankructwom i niewypłacalności klubów. Chodziło o to, by jakiś klub nie nakupował zawodników jak szalony, by za chwilę upaść z powodu niemożności utrzymania płynności finansowej ( wypłaty dla graczy, inne wydatki klubowe ). Tymczasem Manchester City świetnie prosperuje, nie ma tu problemów z płynnością finansową. FFP zostało przez UEF-ę wykorzystane po prostu nieuczciwie względem City i to jest przekręt!!! Bronią właścicielom wydawać swoje pieniądze na swój własny klub. To tak jakby przedsiębiorca nie mógł zwiększyć wkładów własnych w swoją firmę w dowolnym momencie! Jak ktoś będzie atakować City z powodu FFP, to mniej więcej tak to wyjaśniajcie! Trzeba edukować te tępe masy, choć i tak niewiele z tego wyjdzie, bo „januszowska” mentalność ma się dobrze- tj. „byle somsiad nie miał więcej kasy ode mnie”

vincent4
vincent4
3 lat temu
Reply to  Chambord

Ale sluchaj, nie ma co sie narazie za bardzo spinac bo bedzie odwolanie. Zobaczymy co to da, ja nie rozumiem do konca tego FFP, kiedys tego nie bylo i pilka sie fajnie krecila, niby mialo to wyrownac szanse druzyn a i tak dalej w ligach i Europie dochodza najdalej te same ekipy

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  vincent4

„Wyrównywać szanse drużyn”? Nie da się… To jest taki sam mit jak to, że w socjalizmie wszyscy będą równi. Gdyby chcieć wprowadzić „równe szanse dla wszystkich drużyn”, trzeba by w jednym roku wszystkie kluby w Europie zdegradować do konieczności grania wyłącznie wychowankami. I tak przez 20 kolejnych lat, a i tak prym wiodłyby te, które teraz są silnymi markami ( i mają w związku z tym silne akademie ). FFP raczej działa na odwrót- ona umacnia nierówności! Klub, który jest mało medialny, generuje mało zysków i nie może sobie pozwolić na rozwój. Z kolei klub, który już teraz jest potęgą, generuje ogromne zyski, więc może bez problemu umacniać swoją supremację! Manchester City chciał wbić się w to grono, ale nie wolno! Familia UEFY nie pozwoli! Zapomnij!

Vomer
Vomer
3 lat temu
Reply to  Chambord

Weź poczytaj o FFP bo sam taką masą jesteś 😀

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  Vomer

@ Vomer Odsyłam cię do angielskiej Wikipedii i pierwszego zdania odnośnie FFP. Cytuję: „The UEFA Financial Fair Play Regulations (FFP) were established to prevent professional football clubs spending more than they earn in the pursuit of success and in doing so getting into financial problems which might threaten their long-term survival”. Widocznie sam zaliczasz się do „tępych mas”, nie umiejąc doczytać tego w najpowszechniejszym źródle informacji. Jak widzisz FFP stworzone zostało po to, by kluby nie wydawały ponad ich możliwości finansowe. To miał być bat na takich inwestorów, co za cały swój majątek zakupią klub, a później nie mają kasy na bieżące utrzymanie. Manchester City jest wiarygodnym pracodawcą, bo od 2008 roku właściciel z ZEA pokazuje, że klub jest stabilny, wypłacalny. Nie wiem ile masz lat, ale pewnie nie za dużo. Jakbyś w życiu zawierał jakieś umowy abonamentowe ( np. na telewizję sateliatarną ), to byś wiedział, że żądają przedłożenia dowodu stałych wpływów. Może to być fakt regularnych wypłat od pracodawcy, a może być fakt regularnego opłacania np. abonamentu w sieci telefonicznej. Jak to się ma do FFP? Bardzo prosto. Im dłużej Manchester City jest na rynku piłkarskim, im bardziej uwiarygadnia się jako wypłacalny, poważny partner, tym zainteresowanie FFP takim klubem jest totalnie nieuzasadnione i podszyte czym innym. Czym, to już napisałem w postach wyżej i niżej. Jeżeli dalej nie kumasz, to nie ma sensu ci tego dalej tłumaczyć. Po prostu ciężko jarzysz i tyle

Vomer
Vomer
3 lat temu
Reply to  Chambord

Wiele europejskich klubów znalazło się w sytuacji, w której mogli wydać więcej, niż zarabiali dzięki bogatym właścicielom, którzy pomogli finansowo klubowi poprzez własne zaplecze finansowe, spłacili długi, wstrzyknęli dodatkową gotówkę i zapewnili dodatkowe wsparcie pieniężne.

Obecność bogatych właścicieli wpłynęła negatywnie na rynek piłkarski, powodując gwałtowny wzrost płac i inflacji transferowej, i zachęcała innych do wydawania więcej, aby nadążyć za żądaniami i utrzymać swoją reputację jako konkurencyjnego klubu.

Według UEFA, jeśli właściciel klubu wstrzyknął pieniądze do klubu poprzez umowę sponsorską z firmą, z którą są związani, UEFA przeprowadzi dochodzenie i, jeśli pozwoli na to sytuacja, dostosuje obliczenia wyniku progu rentowności do przychodów.

?Zgodnie ze zaktualizowanymi przepisami każdy podmiot, który sam lub łącznie z innymi podmiotami powiązanymi z tym samym właścicielem lub rządem, reprezentuje ponad 30% łącznych przychodów klubu, automatycznie uznaje się za podmiot powiązany?.

Jak już się wypowiadasz to rób to do końca. Ewentualnie doczytaj.
Jeśli interesuje Cię mój wiek, to mam 23 lata. 🙂

Vomer
Vomer
3 lat temu
Reply to  Vomer

Więc jak już zapewne widzisz te zasady mają też na celu aby ukrócić pompowanie drużyn petrodolarami. I bardzo dobrze…Mam nadzieję że P$G poleci następne.

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  Chambord

Faktycznie nie rozumiesz tego, co piszę. Ja ci wyjaśniam POWODY, dla których wprowadzono FFP, a ty mi piszesz jak identyfikują czy jakiś podmiot jest powiązany z właścicielem czy nie. Zrozum- Manchester City nie kwestionuje, że istnieją takie zasady jak FFP, ale próbował je ominąć gdyż są to zasady nieuczciwe, odgórnie ustalone przez UEFA. Przyrownam to do sprawy referendum w sprawie niepodległości Katalonii. W tym przykładzie Katalonia to Manchester City, a rząd Hiszpanii to UEFA. Otóż rząd hiszpański też wymyślił? nieuczciwą regułę- bez ich zgody nie można zrobić referendum. Katalonia jak Manchester City zignorowała tą zasadę, bo jest absurdalna. Zorganizowali nieoficjalne referendum, bo ludzie mają w końcu prawo do samostanowienia. Co ta sytuacja ma wspólnego z City i FFP? To, że REGUŁY bywają nieuczciwe i głupie, a jeśli ktoś taką regułę w słusznej sprawie pogwałci to nie jest winny tylko próbuje jakoś przetrwać w tym obludnym świecie. Ty też jesteś obłudny. Piszesz, że petrodolary psują rynek, a powiedz kto robił ostatnio wyższe transfery pojedynczych piłkarzy- United czy City. Czy City sprowadziło kogoś tak drogiego jak Pogba czy Lukaku? Kto daje najwyższe tygodniowki w lidze? City czy United? Przytoczę ci De Gee czy Sancheza. Jesteś obłudny także, bo skoro zachecasz mnie do lektury całej strony Wikipedii o FFP, to czemu pominąłes w swym wywodzie fragment z Wikipedii o kontrowersjach wokół FFP?

vincent4
vincent4
3 lat temu

Tylko widzicie widzicie, dojechali nas za lata z przeszlosci, teraz mozesz wydac w prosty sposob nawet miliard i nic ci nie zrobia tak jak zrobilo PSG z Neymarem. Zostal zakontraktowany do reklamowania MS w Katarze, za co uzyskal gaze w kwocie 222mln Euro, wykupil za to swoja klazuzule i podpisal podpisał kontrakt z nowym zespolem, poprostu wtedy jak to bejsc nie bylo wiadomo a dzisiaj jest.
Fuck UEFA!
C’mon City!

MC FAN
MC FAN
3 lat temu

Nie wiem co powiedziec, ale to wyglada jednak na rodzaj spisku futbolowej mafii.. Nasz sąsiad, zadłuzony na setki milionów funtów, wydaje niewiele mniej niz my…i wszytsko jest OK.. Ja tego nie rozumiem…A Real..? Kilka lat temu bankrut, sprzedali jakies działki po zawyżonej cenie, w grze były pieniadze publiczne itp..I jest ok.?

Okropne….

vincent4
vincent4
3 lat temu
Reply to  MC FAN

Bo pomysleli, madrze obeszli przepis a my sie sfrajerzylismy, proste. Jebac tych co odejdza, od kibicow po sztab

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  MC FAN

Święte słowa- jest to tak jak mówisz „rodzaj spisku futbolowej mafii”

vincent4
vincent4
3 lat temu

A na stronie Czerwonki nasze wykluczenie glownym tematem. Juz nam wroza koniec wielkiej pilki i powrot do zaswiatow, jak mamy jaja to wrocimy silniejsi i pokazemy tym smieciom gdzie ich miejsce, jak widzicie podejscie pilkarzy i Pepa, moze lepiej zapytam o to jutro, na chlodno

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu

Nie umieramy, jeszcze trochę przed nami. Cóż, trzeba będzie się najwyżej budować na nowo, spokojnie, jest ciężko, bardzo, ale nie takie afery wyjdą. Polecimy teraz ostro w dół, ale będzie spoko za 5, 10 lat i nikt nie będzie pamiętał. Trzeba zagryźć zeby.

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

No ciekawie się to zapowiada. Jakiś ciul się wypowiedział że jeszcze nam wleja ujemne pkt w pl . Ale najlepszy jest właściciel
?I would rather spend 30 million on the 50 best lawyers in the world to sue them [UEFA] for the next 10 years?

– Khaldoon Al Mubarak
Gdyby to podtrzymali to mamy problem z transferami z obecnym składem i w dodatku już wyliczyli że około 170mln euro stracimy za nieobecność w samej lidze mistrzów

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Ciekawe jak nasi piłkarze to odbiorą. Czy zepną pośladki i rozjebiemy live mistrzów w tym sezonie czy to bardziej prawdopodobne że się zalamia i dostaniemy baty

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Ja w to nie wierzę. Pamiętajcie jak ciężko jest kogoś wywalić jak ktoś ma mnóstwo kasy . A nie wierzę że nasz właściciel nie siedzi w polityce . Wystarczy do czasu odwołania dzwignac ceny ropy na Europę o 20% to samo zrobi szef psg bo ta kurwa tebas już o tym publicznie mówi i uciekła wszyscy .

Bubu
Bubu
3 lat temu

Komuś najwyrazniej przeszkadza że ten Klub staje się coraz Większy

Chambord
Chambord
3 lat temu

Najbardziej wkurzające, że teraz media dostały pożywkę. Będą jatrzyc każdego dnia, produkując na potęgę informacje który z zawodników to nie odejdzie z klubu

Chambord
Chambord
3 lat temu

Tym sposobem tu nigdy nie zbudujemy potęgi na lata. Zawsze UEFA w stosownym czasie będzie mogła podnieść nogę i zgnieść odradzajacy się projekt City jak robaka. Jesteśmy bez szans w starciu z taką neobolszewicka machina. Zabraniają wydawać właścicielowi swoje pieniądze! Że niby przekręty… A skąd się wzięły te „przekręty”?! Bo UEFA sobie powymyslala FFP, właściciel City nie mógł normalnie robić przelewu na konta klubu ( swojego klubu !!!! ), to próbował płacić na klub w zakamuflowany sposób. Bolszewicki spisek i tyle

bob
bob
3 lat temu

To nie ten temat, ale myślę że bardzo ciężko będzie teraz zatrzymać w klubie Sane. Pod względem sportowym nie mamy dużo do zaoferowania, a i finansowo trzeba teraz bardzo uważać. Kilku innych zawodników też może odejsc do konkurencji. Do odejścia typuje Cancelo, D. Silve, G. Jesusa i właśnie Sane.

Chambord
Chambord
3 lat temu

To będzie sprawdzian na to, który z piłkarzy jakoś związał się z tym klubem, a który jest tu tylko dla pieniędzy. D. Silvy nie liczę, bo i tak miał odejść. Zresztą raczej akurat on byłby w tej grupie Lojalnych wobec City. Do tej grupy na 150 procent należy też Bernardo. Jego akurat jestem pewien. Pewnie też Mendy, ale z niego akurat marny pożytek. Sane z kolei, który już wcześniej kręcił nosem nad możliwością podpisania nowego kontraktu jest już pewnie spakowany. Sterlinga też raczej nic z tym klubem nie wiąże. Jeszcze niedawno przecież pojawiły się doniesienia, że jak Pep odejdzie z klubu, to odejdzie i on. Priorytetem musi być zatrzymanie De Bruyne. Belg ma poukładane w głowie, na pewno nie jest z gatunku „rozpieszczonych gwiazdeczek”, ale ma też swoje ambicje. Nie dziwota, że będą mu po głowie chodzić różne scenariusze

Vomer
Vomer
3 lat temu

OFICJALNIE W IMIENIU KIBICÓW CZERWONYCH DIABŁÓW PRAGNĘ PRZEKAZAĆ WAM JEDNO SŁOWO-DZIĘKUJEMY!! GGMU! MANCHESTER IS RED!

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  Vomer

A ja pragnę tobie przekazać w imieniu wszystkich fanów Manchesteru City, że „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”. Może przyjść odwołanie z Trybunału Arbitrażowego i wasza radość pójdzie na nic. Wyjdziecie tylko na idiotów. A jak nie będzie korzystnego dla City wyroku, to jeszcze musicie awansować do top5, co przy klasycznym modelowym Człapajted będzie, bardzo, bardzo trudne. Mourinho i Ancelotti zacierają ręce, że na ławce United jest taki ktoś jak Solskjaer. Pogadamy na koniec sezonu

Vomer
Vomer
3 lat temu
Reply to  Chambord

Akurat O OGSa jestem spokojny bo widzę że wszystko bardzo powoli ale idzie w dobrym kierunku. Z gówna bata nie ukręcisz, bo tak trzeba nazwać to co zostawił po sobie DM I LvG. Zresztą sami to wiecie najlepiej 😛 obiecuje że zajrzę pod koniec sezonu i pogadamy 🙂 Tymczasem POWODZONKA W 2 LIDZE xD

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu

Przecież jeśli karę podtrzymają to jest oczywiste ze Guardiola i wszyscy piłkarze odejdą. Po co maja plamić sobie wizerunek w coś, w co nie są zamieszani?

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  jackmarczuk

W co niby kto jest zamieszany?

bob
bob
3 lat temu

Zaczelo się. Fani United, Realu i Barcelony mają teraz swoje małe święto. Za to fani PSG na pewno nie.

FanaticMC
FanaticMC
3 lat temu

Tym bardziej widać jak celna była kiedyś oprawa Legii. Równi i równiejsi, czyli jak zawsze tam, gdzie coś jest budowane tylko na pieniądzu.

Chambord
Chambord
3 lat temu

Pięknie się wszyscy dziennikarze dookoła rozpisują- nad kreatywną księgowością City, nad fikcyjnymi sponsorami, tylko, że nikt nie napisze czyje to były pieniądze. To nie były pieniądze kradzione. To były pieniądze właściciela klubu, który jak każdy normalny przedsiębiorca chciał jak najwięcej zainwestować w swoją firmę, tylko, że zdaniem UEFY- nie można. Przekrętem jest ta zasada ( FFP ), a nie działania Manchesteru City. Nie można dopuścić się przekrętu, omijając przekręt. Niech się wszyscy przyznają, że od zawsze mieli ból tyłka, że Manchester City jest bogaty, a kara wynika z chęci utrwalenia wieloletniego status quo w hierarchii klubów.

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Panowie to się tak nie skończy. Czytałem że od 2018 roku City sprawdź wszystkie inne kluby z ligi mistrzów pod kątem przychodów,transferów itp. Też powinni się wziąść za psg, Barceloną, real milan Inter Chelsea nawet uważam że za Tottenham który wybudował nowy stadion . Juventus i firmę fiat . Każdy orze jak może. A o United nie wspomnę. Wydają od kilku lat tyle co my nie osiągają dobrych wyników co za tym idzie mniejsze zyski A dalej grają

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  mesjasz

Bo ten wyrok nie ma nic z logiką wspólnego. Będą go popierać tylko bolszewicy i komuniści. Ten wyrok bowiem oznacza, że w kapitalistycznym świecie, będąc bogatym właścicielem nie możesz inwestować w swoją firmę! City nie robiło przekrętów. Klub próbował tylko obejść przekręt jakim jest FFP! Ale robili to z pieniędzy właściciela, czyli własnych. Inwestorzy z ZEA nikomu nie ukradli tych pieniędzy! Każdy rozsądny przyzna rację, że mieli prawo inwestować wedle uznania

vincent4
vincent4
3 lat temu
Reply to  Chambord

Tak jest mordo, jak chca tak sie bawic to my przeprowadzmy wlasne sledztwo bo takich sytuacji jest na peczki, Real robi co chce, Barcelona tez i nawet kasa z Neymara tego nie schowaja tym bardziej ze chca go spowrotem, PSG akurat w kwesti Brazola modrze obeszlo system, chwala im za to. United kolejne, zero sukcesow, zero CL a kasa leci w kazda strone i to nie byle jaka. Bardzo mi sie spodobal twoj komentarz, pozdrawiam

Vomer
Vomer
3 lat temu
Reply to  Chambord

Swój przekręt nazwij obejściem reguły. A regułę przekretem.
FUCK LOGIC xD

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  Vomer

Jeżeli nie rozumiesz czemu FFP jest przekrętem to znaczy, że nie czytałeś bądź nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem w postach wyżej. Jesteś więc albo wtórnym analfabetą ( co nie rozumie tego co czyta ) albo komunistą. FFP przeczy zasadom wolnorynkowym i kapitalizmowi. Jeśli nie znasz tych pojęć, to wracaj do zeszytów z WOS-u

Vomer
Vomer
3 lat temu
Reply to  Chambord

Alle To ty pierdolisz głupoty jak potłuczony. I jeśli podtrzymujesz swoje zdanie w momencie w którym na wasz klub wymierzana jest kara BO ZŁAMALI REGUŁĘ o której wiedzieli, znaczy to że nie ja jestem analfabetą, tylko ty ułomem.

vincent4
vincent4
3 lat temu
Reply to  Chambord

Vomer

zgadza sie, zlamalismy zasady FFP, nie ma co sie z tym kryc, fakt jest taki ze zaraz po jego wporwadzeniu co pozwala wysunac wniosek ze nie wiedzielismy jak doakldnie to dziala, zreszta uwazam ze troche dalismy ciala bo mozna to bylo madrzej ominac ale sie nie udalo, jezeli podtrzymaja nam kare a nie sadze zeby tak bylo to trudno, przezyjemy, ja osobiscie jestem z klubem na dobre i na zle, najwazniejsi zawodnicy a jest ich ok 15 maja umowy do 2022 a wikszosc dluzsze, Kevin, Ster itp maja bardzo dlugie umowy bez klauzul wiec o ich pozostanie sie nie martwie, jak chca odejsc to za gruba kase za ktora napewno madrze sie wzmocnimy, nasza druzyna jest bardzo madrze budowana, jak wydajemy kase to przemyslanie, to nie Barcelona czy United ze wiekszosc transferow za nie male pieniadze to wtopy, karaja nas za przeszlosc, dzisiaj to inna struktura klubu i zadna sila tego nie zakloci, uwierz mi..
a tymczasem dostalem juz bilecik na King power Stadium i razem z bracmi po szalu goraco pozdrowimy UEF-e w czasie spotkania, pozdrawiam FC Poland Man City, rosnijmy w sile bo to wielki klub
C’mon City!

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  Chambord

Podtrzymuję swoje zdanie, natomiast widzę, że masz problem ze zrozumieniem na czym ten mój pogląd polega. Przecież ja nie twierdzę, że Manchester City nie złamał reguły. Twierdzę, że nasz klub złamał ją świadomie, ale dlatego, że REGUŁA ta jest PATOLOGICZNA, to City jest całkowicie niewinny. Zignorowales moje argumenty odnośnie kapitalizmu i wolnego rynku, więc dalej podejrzewam cię o wtórny analfabetyzm

Bubu
Bubu
3 lat temu

Kluby Takie jak Real czy Barca są nie do ruszenia za duże przychody mają z nich mafiosi z Uefa

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Ale nam życzą. Degradacja do league two, Championship i minusów pkt. A jeszcze niedawno było gadane że fa nie ma takich rygorystycznych przepisów jak uefa . A co z tymi innymi inwestorami w świecie piłki Arabowie Chińczycy tajlandczycy ? Każdy kombinuje A nielicznym udaje się wejść na szczyt tylko City i psg się udało. Leicester volverhampton Inter Milan Hertha. Teraz saudyjczyk miał kupić Newcastle i chyba na tym się skończy. Powinni zlikwidować ffp i każdy kto ma dużo kasy powinien budować imperium. Tego się boi Barceloną i real . Bogaczy jest dużo w momencie z 3 potęg w la liga zrobiloby się 10 Jak w pl . Piłkarzy na miare dobrych nie ma zbyt dużo i tez byloby ciekawie młode talenty nie trafialyby tylko do tych samych klubów

Bubu
Bubu
3 lat temu

Ciekawe jaka kara nas czeka od PL

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

No to rozjebac live mistrzów i niech zrobią tą super liga. Teraz książę się za to weźmie A przy okazji rozbroi reszta klubów w Europie. Ma tyle kasy że może pozwolić sobie na bardzo dużo. Najlepsi prawnicy hakerzy itp zobaczycie że jeszcze w maju wrócimy na swoje miejsce .

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Kibice się cieszę ale ciekawe czy ich kluby też?

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Panowie dostaliśmy już jedna kare w 2014 a teraz chcą nas ukarać za to samo ? wg mnie jak dostajesz jedna kare to sprawa jest wyjasniona- i przy kolejnych procesach nie można już uzywac tych argy=umentow które były osadzone

vincent4
vincent4
3 lat temu

Wyrok jest prawomocny? Chyba nie, wiec jeszcze odwolanie. Mi sie wydaje ze to zawiesza bo jak nie to pociagniemy tym sposobem pol europy do odpowiedzialnosci, w Hiszpani juz pewnie sraja po majtach i sie za nami wstawiaja a ten pedal Tebas zanim zamknac morde to tylko sam sobie kopie dol

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu

Manchester City 2020/2021

Hart
Walker
Stones
Otamendi
Kolarov
Fernandinho
Zinchenko
Foden
Nasri
Balotelli
Aguero

Ławka:
Caballero
Doyle
Harwood-Bellis
Roberts
Adarabioyo
Bony
Fernando

Trener: Kompany
Asystent: Zabaleta

vincent4
vincent4
3 lat temu
Reply to  jackmarczuk

Piles mordo cos juz?

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu
Reply to  vincent4

Jasne. Same dobre rzeczy z górnej półki 🙂

Kopara13
Kopara13
3 lat temu
Reply to  jackmarczuk

XDDD

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu

1. Ci, którzy chcą odejść – droga wolna.
2. Guardioli nie można mieć niczego za złe, ale nie dziwię się, że będzie też chciał odejść, bo wszystkie argumenty to on przyjmuje na klatę na konferencjach i pewnie ma tego dość.
3. Klub się podniesie, ale zajmie to 3-4 lata moim zdaniem.
4. Czuję że skrócą Ligę Mistrzów do 1 sezonu, ale przywalą masę innych kar.
5. Ludzie, ktorzy spierdolili sprawę, powinni podać się do dymisji. NATYCHMIAST.

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  jackmarczuk

„Te spier*olenie sprawy, o którym piszesz to stworzenie podwalin dla przyjścia Guardioli. Klub nie byłby w tym miejscu, tj. miejscu, do którego chciałby przyjść Guardiola, gdyby wcześniej nie wpompowano sporych pieniędzy. To nie klub jest winny tylko zasada chora. Takie jest życie. W świecie jest więcej patologii funkcjonujących w majestacie prawa. Np. to, że Szkoci czy Katalończycy nie mogą sobie przeprowadzić referendum w sprawie niepodległości

Bubu
Bubu
3 lat temu

jackmarczuk ty tak na poważnie?

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Panowie najgorsze jest to że wszyscy piłkarze mogą zerwać kontrakty i odejść za darmo . Czytałem wypowiedź jakiegoś wazniaka że City naruszylo warunki kontraktów. Oj mnie się już wydaje że ten tort jakim są nasi piłkarze już był podzielony . Sane Bayern. Sterling real . Kevin nie wiadomo A reszta której chcieliśmy się pozbyć tak samo mogą odejść za Free. Jebany patola. Khaldon porusza niebo i ziemię żeby tak się nie stało

vincent4
vincent4
3 lat temu
Reply to  mesjasz

Co ty gadasz??? Jak tak sie ma sytuacja to dramat

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  mesjasz

Nie strasz, nie strasz. Zapodaj Konkrety, poważne źródło, a nie informator- „jakiś ważniak”. Gdyby było tak jak piszesz, to już by wszyscy trąbili o tym. Teraz wszyscy próbują mieć swoje pięć minut. Podsycanie wizji katastrofy dobrze się sprzedaje. Teraz wszyscy niczym bolszewicy chcieliby zobaczyć czym prędzej jak upada Imperator ( metafora Manchesteru City ). Rozrywka dla gawiedzi- nic więcej. Nie bądź ich tubą!

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Wpisz sobie na Twitterze johnmehrzad to jakiś prawnik Agentów piłkarskich i tam wypisal kilka pkt . I szczególnie zajął się naszym klubem. Jak wyrzuca nas z ligi mistrzów, fa zdegraduje do 2 i piłkarza za których placilismy grube pieniądze rozwiążą umowy tak jak m in. Sportingu. No to City wyleci na 10 lat. Nawet nie zobaczy.y ich meczów

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  mesjasz

Dzięki za źródło. Z tego co sobie w nim poczytałem wynika, że są to interpretacje prawa- tego Pana, tj. John’a Merzcad’a. Jeszcze musi się do nich odnieść i zawyrokowac CAS- pamiętaj o tym. To naturalne, że reprezentujący piłkarzy prawnicy i agenci będą chcieli wydobyć ich z klubu, jeśli zostałby zdegradowany do niższych lig. Wtedy – to nawet laik prawniczy będzie przypuszczać, że jeden czy drugi piłkarz z nazwiskiem nie pozwala sobie na poniewierke np. w League Two. Na szczęście degradacja wydaje się mało realna. Premier League jest zainteresowana by ta liga miała oglądalność. Im więcej dobrych klubów, tym większa oglądalność. Wątpię by chcieli utrącic jedną z czołowych drużyn w lidze

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu

Niewątpliwie mamy do czynienia z czymś na miarę afery Calciopoli, tylko pamiętajcie, że wtedy nie było mediów społecznościowych, nie hulał tak Internet, o wszystkim czytaliśmy w gazetach i takie tam. Niemniej jednak sprawa jest kosmicznie poważna. Kluczowe będą miesiące do czerwca, gdzie zamiast gadać o transferach i cieszyć się wynikami, będziemy czekać na wieści z Lozanny. Juventus 9 lat od zdegradowania do Serie B zagrał w Lidze Mistrzów, pytanie czy szejkowie mają na to cierpliwość.

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu

Polecam bardzo dobry tekst na Weszło o tym, czego dotyczy sprawa.

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  jackmarczuk

Jeśli chodzi o artykuł „Manchester City pod obstrzałem” to nie widzę w tym co napisano nic zdrożnego w działaniach władz naszego klubu. Wielka mi afera, że szejk Mansour dofinansowal swoje linie Etihad Airways żeby te dofinansowaly jego Manchester City. Gdyby nie wymyślono sobie patologicznej zasady FFP, to by tak robić nie musiał. Całe te „przekręty” opisane w tym artykule czy innych zostały wywołane przez FFP, co prowadzi do oczywistych wniosków, że Reguła ta rodzi patologie

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu
Reply to  Chambord

Ale z punktu widzenia kibica City to nie jest dla ciebie patologia, bo dotyczy twojego klubu. W ogóle tego nie uzasadniłeś. Dla mnie to jest pogrywanie sobie z UEFĄ, która może więcej, a u nas ktos przegiął pale.

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  jackmarczuk

@ jackmarczuk Ręce opadają. Naskrobalem tu chyba dziś z 20 komentarzy. Przewin sobie do góry, to zobaczysz moje uzasadnienie dlaczego uważam FFP za regułę patologiczna. Naprawdę nie zamierzam tego tu powtórnie przepisywać, tylko dlatego, żebyś nie musiał wertowac wszystkich moich komentarzy. Oczywiście to, że jestem fanem City pozwala mi na tą całą sprawę spojrzeć inaczej, ale uważam, że akurat w tym wypadku mogę dzięki temu odkryć o co naprawdę tu chodzi. Nie mam bowiem na oczach klapek przeciętnego „janusza”, który o tej sprawie gada tylko- „Dobrze, że dojechali szejków, bo to niesprawiedliwe, że tyle oni mogą wydać, a my nie”. Cała ta zgraja dziennikarzy gledzi jedno i to samo, jak te przysłowiowe „janusze”. To jest odsłona tego dlaczego tak wszyscy się cieszą wokoło. Typowa bolszewicka mentalność- nienawiść do bogatych i tych, którzy się lepiej mają

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu

Zagrał w finale*

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu

Sprawa jest poważna, ale jest nadzieja.

Sebastian
Sebastian
3 lat temu

Witam serdecznie wszystkich kibiców City. Od dłuższego czasu śledzę Wasze komentarze, ale nigdy nie brałem udziału w dyskusji aż do dziś. Sytuacja w jakiej znalazł się Nasz klub jest zła, ale nie tragiczna. Nie ma sensu kłócić się między sobą o to, czy zasłużyliśmy na taką karę, nie mamy na to żadnego wpływu, jednocześnie jestem pewny, ze klub zrobi wszystko aby jak najbardziej złagodzić sytuacje. Paradoksalnie ten problem pokaże kim jesteśmy, mówię o całej Naszej społeczności, często jesteśmy nazywani kibicami sukcesu, którzy pojawili się w momencie sukcesu, i którzy znikną w momencie porażki. Dzisiaj ta porażka wystąpiła, dlatego piszę bo wierzę, ze Wam również zależy na klubie i będziemy razem nadal tworzyć historię City, a ta sytuacja tylko Nas wzmocni. Za wcześnie na typowanie czy piłkarze odejdą, jak to wszystko będzie wyglądać, bo niezależnie od tego wszystkiego musimy pokazać, ze jesteśmy kibicami Manchesteru City, i cokolwiek się wydarzy to nadal będziemy trwać razem, to jest najważniejsze. Spokojnie poczekajmy na rozwój sytuacji.

Bubu
Bubu
3 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=L1rNOnReRXE&t=3503s Bardzo dużo ciekawych faktów u Romka na temat sytuacji

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu
Reply to  Bubu

Kolton to idiota, szkoda mojego i twojego czasu.

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  Bubu

Niewiele się z tych wywodów z nagrania dowiedziałem. Panów bulwersuje tam, że szejk Mansour ustalił zawyżone ceny opłat w ramach Etihad Airways żeby więcej mógł dostać Manchester City. Jak ja np. byłbym hipotecznie właścicielem sieci barów przydrożnych i za mycie kibli w tych barach ustalilbym pensję swoim pracownikom na poziomie 6 tysięcy złotych ( wiedząc, że gdzie indziej na podobnym stanowisku płacą najniższą krajową), to byłbym przestępcą? Im ta niechęć do bogatszych, to odebrała zdolność logicznego wywodu. Najzabawniejsze było to jak Pan Kolton już zaczął się nakręcać jaki to City ma fatalny bilans transferowy, by za chwilę jego ekspert go zgasił, że bilans jest rozbijany na cząstki, uzyskane przez podzielenie na lata kontraktów! Od siebie dodam, że jak City może mieć dodatni bilans transferowy, skoro z tego klubu nikt dobry nie chciał odchodzić! Odchodzili tylko piłkarze, którzy dolowali i nie byli zbyt wiele warci pod względem potencjalnej zapłaty

Bubu
Bubu
3 lat temu

jackmarczuk może i tak ale ten gość co do niego dzwoni zorientowany w temacie jest

jackmarczuk
jackmarczuk
3 lat temu
Reply to  Bubu

Ten, z kim gadał nie, ale sam mistrz ceremonii już miał tyle wtop, ze nie traktuję go poważnie. Poczynając od słynnej rozpiski.

Chambord
Chambord
3 lat temu
Reply to  Bubu

Oczywiście dowiedziałem się sporo jeśli chodzi o te mechanizmy kontroli, strukturę sądów UEFY-y. Nie przeczę. Ale same oskarżenia wobec Manchesteru City to dalej jeden i ten sam monotonny słowotok, który da się zamknąć w zdaniu „Manchester City jest winny, bo właściciel szejk Mansour nie może wydawać na swój klub aż tyle pieniędzy”. P-a-t-o-l-o-g-i-a

Chambord
Chambord
3 lat temu

Hiobowe wieści ( jak można było przypuszczać ) sypią się jak z rogu obfitości. Daily Mail donosi, że Manchester City może zostać pozbawiony tytułu z 2014 po retrospektywnym odjęciu punktów z tytułu złamania FFP. Oczywiście mnożą się już informacje o tym kto nie odejdzie z City. Na domiar sam dotarłem do informacji, że CAS ( Trybunał Arbitrażowy )- tj. nasza ostatnia deska ratunku, na jesieni 2019 już orzekał w naszej sprawie vs UEFA. City zaskarżył wówczas do CAS to, że UEFA chce przeprowadzić weryfikację FFP za lata 2012-2016. CAS oddalił wówczas protest Manchesteru City… Jeśli teraz będzie to samo, to wszyscy wiecie że co to oznacza… Jeśli będą nas chcieli zniszczyć, to zniszczą. Odbiorą tytuł z 2014, ale pewnie mogą się też wkrótce dopieprzyc do sezonów pracy Guardioli i odebrać np. Mistrzostwo z sezonu 2018/2019. Najgorsze, że teraz będziemy o czymś takim czytać codziennie. Wyrafinowana tortura- jak więźniowie oczekujący na wyrok w celi śmierci. Jak dla mnie to Khaldon Mubarak powinien osobiście pojawić się na najbliższej? konferencji i powiedzieć coś co uspokoi sytuację i utnie część plotek

aptel
aptel
3 lat temu
Reply to  Chambord

Bardzo dobrze 🙂 Co ma powiedzieć, że faktycznie wkładali miliony dolarów do kasy nie generowane przez klub? Niech City sobie będzie nawet najlepszym klubem w historii piłki nożnej ale niech dojdzie do tego sam jak wiele innych klubów a nie sztucznie wspierany przez arabskich Szejków 🙂

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

Panowie ciekawe rzeczy mówi pan profesor Simon chadwick . Poszukajcie sobie. City to nie tylko klub sportowy . Mówią o powiązaniach chinczykow Arabów USA Indii jakieś 8 krajów którzy pompuje miliardy. A najważniejsze co mi się spodobało to że City kupuje najlepszych piłkarzy do wygrania meczów i zatrudni najlepszych do wygrania z uefa

Admin
3 lat temu

City kozłem ofiarnym.

Nie chce mi się pisać, żadnego newsa, bo musiałbym siedzieć przed komputerem 24 godziny na dobę i prawdę powiedziawszy, odechciało mi się po tym, co się wydarzyło.
Faktem jest, że szukali kozła ofiarnego i znaleźli.
UEFA chciała pokazać, że te ich całe FFPrzekręt to nie jest „pic na wodę” i dotyczy tylko małych klubów, ale też gigantów, a kogo upierdolić jak nie nas. Nieudacznikom byliśmy zawsze zadrą w oku.
Mamy podobno niepodważalne dowody o naszej niewinności, które zamierzamy przedstawić CAS. Wyrok znaliśmy już od dawna, dlatego jeszcze przed jego głoszeniem klub poczynił odpowiednie kroki.

Już w 2014 roku nasi włodarze powiedzieli temu łysemu skorumpowanemu durniowi Infantino, że wolą wydać 30 mln na 50 najlepszych adwokatów na świecie i sądzić się z UEFA nawet przez najbliższe 20 lat niż poddać się karze i to właśnie mają zamiar uczynić.

Werdykt będzie bez litości podważany, a proces może ciągnąć się miesiącami jak nie latami.
UEFA jeszcze nie wygrała.

C?MON CITY!

To, co napisałem to skrót myślowy z jednego z poważnych niemieckojęzycznych portali.

mesjasz
mesjasz
3 lat temu

?eraz czytam że jacyś hakerzy kibice barcelony opanowali maile od swojego klubu. Być może nasz zarząd pójdzie tą samą drogą i wynajmie jakiegoś mega hakera który przeswietli wszystkich w uefie i z zaprzyjaźniona gazeta poda kto coś wziął itp

Sebastian
Sebastian
3 lat temu

Dokładnie, UEFA jeszcze nie wygrała, a klub musi zrobić wszystko co tylko możliwe aby kara została zmniejszona.
Ciekaw jestem czy ta sytuacja wzmocni zespół przed meczem z Realem, czy wręcz przeciwnie.

zumi
zumi
3 lat temu

Pierwsze dziesięciolecie gdzie liczymy się w europie więcej niż jeden sezon i już komuś przeszkadzamy. Na wygrana z UEFA to raczej bym nie liczył. Gdyby się coś takiego udało to inne kluby mogły by drogą precedensu rozwalić całe UEFA… Co nas nie zniszczy to nas wzmocni. C’mon CITY!

aptel
aptel
3 lat temu
Reply to  zumi

Przeszkadzają niszczące europejski futbol petrodolary a nie City jako klub 🙂 Niech City buduję markę przez 20, 30 lat. Niech klub zacznie sam generować nawet i miliardy euro, niech płaci i po 500milionów za piłkarzy i wygrywa przez to wszystkie możliwe mecze w sezonie – proszę bardzo, ale niech dojdzie do tego sam a nie sztucznie faszerowany dolarami z gazu i ropy.