Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City jest zdeterminowany, aby podczas letniego okienka transferowego pozyskać do klubu lewego obrońce. Wszystko z myślą o nowym trenerze Obywateli – Pepie Guardioli, który od początku swojej pracy w klubie chce mieć do swojej dyspozycji klasowych zawodników pasujących do jego koncepcji.

Jedną z pozycji, która najbardziej wymaga przebudowy na Etihad Stadium jest właśnie lewa strona defensywy.

Zarówno Aleksandar Kolarov, jak i Gael Clichy zaliczają się do pewnych punktów zespołu, ale obaj ukończyli już 30 rok życia, a Guardiola bardzo chciałby mieć w swoim zespole młodszego zawodnika na tej pozycji.

Według informacji mediów, Hiszpan chętnie zobaczyłby w Manchesterze swojego aktualnego podopiecznego z Bayernu Monachium, Austriaka Davida Alabę, który z powodzeniem może grać także na środku defensywy, jak i jako środkowy pomocnik.

Na dzień dzisiejszy o wiele bardziej prawdopodobne jest odejście Kolarova. Za Clichym przemawia między innymi fakt, że wpisuje się on w zasade home-grown*, ale także jest bardziej elastycznym zawodnikiem, co bardzo odpowiada Guardioli.

* – zawodnik, który niezależnie od narodowości i wieku został zarejestrowany w jakimkolwiek klubie zrzeszonym przez Angielską bądź Walijską Federację Piłkarską (Football Association) na okres co najmniej trzech pełnych sezonów lub 36 miesięcy poprzedzających jego 21. urodziny (lub poprzedzające koniec sezonu, w którym ukończył 21. rok życia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj