Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Władze Manchesteru City rzekomo są nastawione na zakończenie współpracy z trenerem Pepem Guardiolą po wygaśnięciu kontraktu 53-latka latem przyszłego roku.

Guardiola, który zdobył już reputację jednego z najlepszych trenerów na świecie podczas swojej kariery w Barcelonie i Bayernie Monachium, dołączył do drużyny z Etihad Stadium latem 2016 roku.

Pomimo nieco rozczarowującego pierwszego sezonu w angielskiej piłce nożnej, Hiszpan przekształcił Manchester City w drużynę podbijającą Europę i świat.

Guardiola zapowiedział, że będzie pełnił swoją rolę w sezonie 2024–2025, ale jego kontrakt obowiązuje tylko do końca czerwca 2025 roku, co nasila spekulacje na temat jego potencjalnego odejścia.

53-latek póki co trzyma karty w niepewności co do swojej przyszłości, ale według Daily Mail, Manchester City spodziewa się, że Guardiola pożegna się z klubem, gdy wygaśnie jego obecny kontrakt.

Manchester City chciałby podpisać nową umowę z Guardiolą, ale póki co panuje zgoda co do tego, że póki co Hiszpan nie będzie ustalał nowych warunków współpracy, mając przestrzeń na swobodną decyzję.

Guardiola potwierdził już chęć przejęcia kadry narodowej, zanim zdecyduje się objąć posadę w innym klubie. Sensacyjny powrót do Barcelony, która w piątek zwolniła Xaviego także jest nierealistyczny.

Źródło: www.dailymail.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj