Josko Gvardiol
fot. www.rbleipzig.com

Manchester City podobno zaplanował nową rundę rozmów z RB Lipsk w sprawie transferu chorwackiego środkowego obrońcy, Josko Gvardiola.

Uważa się, że Obywatele poczynili wielkie postępy w swoich staraniach o sprowadzenie 21-latka na Etihad Stadium w ostatnich tygodniach, co wynika z faktu, że trener Pep Guardiola zamierza wzmocnić swoją linię obrony. Dyrektor sportowy RB Lipsk, Max Eberl, przyznał natomiast, że Gvardiol jest chętny do dołączenia do drużyny Guardioli tego lata.

Były piłkarz Dinama Zagrzeb przez ostatnie 12 miesięcy rozwijał swoje umiejętności w Bundeslidze, ale nie ukrywał, że pewnego dnia chciałby zagrać w Premier League.

RB Lipsk może jednak czuć się komfortowo w związku z sytuacją kontraktową Gvardiola, ponieważ obrońca ma zostać wolnym agentem dopiero w 2027 roku, po tym jak we wrześniu podpisał nową umowę.

Według dziennikarza Fabrizio Romano, Manchester City niedawno złożyło swoją pierwszą ofertę w wysokości 75 mln euro (64,1 mln funtów) plus dodatki, ale propozycja była nieco niższa niż cena wywoławcza Lipska wynoszącej 100 mln euro (85,4 mln funtów) i dlatego została odrzucona.

Manchester City nie poddaje jednak się i oczekuje się, wkrótce przeprowadzą nową rundę rozmów z Lipskiem w nadziei na zbliżenie się do porozumienia.

Wiadomo już, że Manchester City uzgodnił osobiste warunki z Gvardiolem, który rozegrał 87 spotkań w Lipsku od czasu przybycia do klubu z Dinama Zagrzeb za 18,8 mln euro (16,1 mln funtów) w 2021 roku.

Źródło: Fabrizio Romano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj