Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City pomimo oskarżeń ze strony UEFA za rzekome naruszenie zasad FFP – podtrzymuje swoją niewinność. Klub wyraził swoje rozczarowanie, gdy dowiedział się, że ten wrogi proces, który stawia klub w obliczu potencjalnych kar został skierowany do izby orzekającej CFCB.

Oto oświadczenie klubu w tej sprawie, które można przeczytać na oficjalnej stronie:

– Manchester City FC jest rozczarowany, ale nie jest zaskoczony nagłym ogłoszeniem skierowania sprawy przez głównego śledczego, Yvesa Leterme’a do izby orzekającej CFCB IC.

Wycieki do mediów sprzed tygodnia wskazują na proces nadzorowany przez pana Leterme.

Manchester City jest pewny pozytywnego zakończenia tej sprawy, jeśli ta zostanie rozpatrzona przez niezależny organ sądowy.

Oskarżenia o nieprawidłowości finansowe pozostają całkowicie fałszywe, a kierownictwo CFCB ignoruje obszerny zbiór niepodważalnych dowodów dostarczonych przez Manchester City FC do Izby.

Decyzja zawiera błędy, błędne interpretacje oraz nieporozumienia, które zasadniczo wynikają z braku należytego procesu. Wciąż pozostają nierozwiązane kwestie przytoczone przez Manchester City jako część tego co klub uznał za całkowicie niezadowalający, ograniczony i wrogi proces. 

Manchester City już wcześniej został ukarany za naruszenie zasad FFP, poprzez ograniczenie wydatków na transfery oraz zmniejszenie składu na Ligę Mistrzów. 

UEFA nie będzie komentować tej sprawy, dopóki decyzja nie zostanie ogłoszona przez izbę orzekającą CFCB – oświadczenie UEFA.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj