Declan Rice
fot. www.whufc.com

Manchester City podobno wycofywał się z rywalizacji o podpisanie umowy z Declanem Rice’em, pozornie dając Arsenalowi wolną rękę w podpisaniu kontraktu z kapitanem West Ham United.

Uważa się, że mistrzowie Anglii złożyli we wtorek ofertę w wysokości 90 milionów funtów za reprezentanta Anglii, co oznaczałoby, że zapłacą 80 milionów funtów jako opłatę podstawową, z dodatkowymi 10 milionami funtów w ramach oferty, ale West Ham szybko odrzucił ofertę.

Arsenal z kolei miał złożyć dwie oddzielne oferty w wysokości 80 milionów funtów plus dodatki i 75 milionów funtów plus 15 milionów funtów w ramach premii, które także zostały odrzucone przez Młoty. 

Ostatecznie jednak Kanonierzy złożyli trzecią, rekordową w Wielkiej Brytanii ofertę w wysokości 105 milionów funtów za Rice’a, w ramach której zapłacą gwarantowane 100 milionów funtów plus 5 milionów funtów w dodatkach i liczą, że zbliżają się do porozumienia z West Hamem.

Według Sky Sports News, ostatnie wydarzenia sprawiły, że Manchester City oficjalnie zdecydował się odpuścić temat pozyskania Rice’a. Klub z Etihad Stadium nie jest przygotowany do przebicia oferty Arsenalu, a ponadto nie jest przekonany, że transfer odzwierciedla stosunek jakości do ceny.

Źródło: www.skysports.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj