Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Organizatorzy rozgrywek pucharowych zespołów League One i League Two znanych jako Football League Trophy, postanowili poszerzyć formułę zawodów i zaprosić do udziału kluby Premier League (a dokładniej ich zespoły do lat 21). Manchester City odmówił udziału w tegorocznym pucharze, ale nie odrzucił możliwości wystartowania w nim w przyszłości.

Zaproszenie otrzymały wszystkie kluby najwyższego szczebla ligi angielskiej, które posiadają dobrze rozwinięty system szkolenia młodzieży. W rozgrywkach zdecydowały się wziąć udział Everton, West Brom i Stoke, zrezygnowały z nich natomiast Chelsea, Tottenham, United, Arsenal i City.

Klub z Eastlands swoją decyzję uzasadnił ciężkim terminarzem rozgrywek zawodników drużyn u-18 i Elite Development Squad. Mecze Football League Trophy kolidowałyby z wyjazdami młodych piłkarzy na zgrupowania reprezentacyjne we wrześniu, październiku i listopadzie. Poza tym, jeśli pierwsza drużyna The Citizens przypieczętuje awans do Ligi Mistrzów, nastolatków czekać będzie również walka w Uefa Youth League. 

Obywatele dostrzegli jednak szansę ogrywania młodzieżowców w dorosłym futbolu, jaką daje udział w EFL Trophy. Władze klubu z Eastlands zapowiedziały, że chętnie wystawią drużynę w następnych edycjach, jeśli tylko terminarz będzie bardziej odpowiedni.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments