Manchester City Manchester United Akcja
fot. www.mancity.com

Manchester City i Manchester United przekażą łącznie 100 tys. funtów, aby pomóc bankom żywności w Manchesterze zaspokoić zwiększony popyt ze strony osób szczególnie narażonych na zachorowanie w związku z pandemią koronawirusa (COVID-19).

Po akcji rozpoczętej przez grupę MCFC Fans Foodbank Support oraz Manchester United Supporters Trust (MUST) i apelacji o zbiórkę pieniędzy w związku z pandemią koronawirusa, każdy klub przekaże po 50 tys. funtów organizacji Trussell Trust.

Trussell Trust wspiera sieć ponad 1200 banków żywności, w tym 19 w regionie Manchesteru, które będą beneficjentami tej darowizny. Darowizny pomogą lokalnym bankom żywności zwiększyć zapasy i zrekompensują tymczasową utratę darowizn żywności w dni meczowe.

? Jesteśmy dumni z roli, jaką nasi kibice odgrywają w pomaganiu lokalnym bankom żywności i dostrzegamy zwiększone obciążenie, jakie może wywierać na te organizacje charytatywne wpływ koronawirusa. W czasie wyzwań dla naszej społeczności, z przyjemnością spotykamy się z naszymi fanami, aby pomóc wrażliwym członkom społeczności Manchesteru City i Manchesteru United ? napisały kluby w swoim wspólnym oświadczeniu.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj