Kalvin Phillips
fot. www.leedsunited.com

Manchester City podobno osiągnął porozumienie z Leeds United w sprawie zakontraktowania Kalvina Phillipsa.

26-latek od dłuższego czasu jest mocno łączony z przeprowadzką na stadion Etihad Stadium, a Pep Guardiola zidentyfikował reprezentanta Anglii jako swój główny cel transferowy, aby zastąpić Fernandinho.

Pomimo zainteresowania wielu innych klubów Premier League, w tym Manchesteru United, Liverpoolu, Aston Villi i West Hamu United, a także francuskich gigantów Paris Saint-Germain, Phillips od początku był nastawiony na transfer do Manchesteru City.

Według The Athletic i Daily Telegraph, Manchester City osiągnął porozumienie z Leeds United w kwestii opłaty transferowej za pomocnika, która wynieść ma 42 milionów funtów i może wzrosnąć do 45 milionów funtów po spełnieniu określonych warunków.

Spekuluje się, że gdy Manchester City sfinalizuje transfer Phillipsa, skupi się na pozyskaniu lewego obrońcy Brighton & Hove Albion, Marca Cucurelli.

Źródło: www.theathletic.com / www.telegraph.co.uk

1 KOMENTARZ

  1. 42 mln funtów za zmiennika to dużo, zważywszy ze przy obecnej formie rodriego to nie liczył bym na sporo boiskowych minut tego pana.Plusem jest znajomość i ogranie w lidze,niewiadoma to jego problemy zdrowotne i czy bd miał podobny problem z filozofia pepa co niejaki imprezowicz z Birmingham.