Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Według najnowszych raportów z Wysp Brytyjskich, Manchester City osiągnął porozumienie z Borussią Dortmund w kwestii transferu Ilkaya Gündogana.

Reprezentant Niemiec miałby przenieść się do klubu z Etihad Stadium podczas letniego okienka transferowego za kwotę 30 milionów funtów.

25-letni zawodnik od dłuższego czasu łączony jest przenosinami do zespołu Obywateli i podobno osiągnął już porozumie w kwestii kontraktu indywidualnego, a kwestią sporną była wysokość kwoty transferowej.

Borussia Dortmund oczekiwała za transfer swojego kluczowego zawodnika, którego kontrakt wygasa w 2017 roku kwotę oscylującą w granicach 34 milionów funtów, podczas gdy wstępna oferta z Manchesteru wynosiła 28 milionów.

Ostatecznie oba kluby miały osiągnąć kompromis przy kwocie 30 milionów.

Borussia Dortmund wielokrotnie podejmowała próbę odnowienia umowy pomocnika, ale okazywały się one bezskuteczne. Ostatecznie zawodnik otrzymał od klubu czas do końca kwietnia na oficjalne przedstawienie decyzji dotyczącej jego przyszłość. Jak na razie wszystko wskazuje, że będzie nią Manchester City.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj