Joleon Lescott
fot. www.mancity.com

Były obrońca Manchesteru City, Joleon Lescott wynał, że jest pod ogromnym wrażeniem formy zawodnika Obywateli, Rúbena Diasa. Reprezentant Portugalii dołączył do Manchesteru City latem 2020 roku za rekordowe 64,3 miliona funtów i szybko stał się istotnym zawodnikiem w zespole prowadzonym przez Pepa Guardiolę.

? Największą rzeczą jest moim zdaniem jego niezawodność i konsekwencja. Jest solidny we wszystkich aspektach – gra głową, waleczność, ale najważniejsza jest jego dyspozycyjność. W ciągu ostatnich dwóch sezonów rozegrał 50 spotkań dla Benfiki, a teraz rozegrał już 27 spotkań dla Manchesteru City ? powiedział Lescott.

? To świetna sprawa, mieć w zespole kogoś, kto jest zawsze w dobrej formie i jest dostępny. On jest właśnie takim zawodnikiem.

Dias bardzo szybko znalazł na boisku wspólny język z  Johnem Stonesem, a Lescott dostrzega podobieństwa we własnej, udanej współpracy z Vincentem Kompanym.

? Vinny potrzebował partnera na boisku. Potrzebował kogoś, kto pozwoliłby mu robić to, w czym był dobry. Rozpoznałem te cechy i myślę, że John Stones i Rúben Dias mają podobnie.

? Kiedy zobaczyłem Johna Stonesa grającego z Nicolasem Otamendim, miałem wrażenie, że grają przeciwko sobie ? grali obok siebie, ale rywalizowali o bycie w drużynie. Teraz John Stones chce kogoś uzupełnić.

Źródło: www.mancity.com