Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola na dzisiejszej konferencji prasowej potwierdził, że w zespole nie ma żadnych nowych kontuzji. Oto kilka kwestii, które poruszyli dziennikarze.

Sytuacja kadrowa:

– Wszyscy są zdrowi. Wczoraj trenowaliśmy przez dwie godziny… ci co byli kontuzjowani są kontuzjowani, a ci co byli zdrowi, są zdrowi.

Incydent Granita Xhaki z fanami Arsenalu:

– Musimy szanować naszych fanów. Czasami nie jest to łatwe dla zawodników. Rozumiem zachowanie Xhaki oraz całą sytuację, ale nie mam pojęcia co dzieje się wewnątrz klubu. Możliwe, że nie jestem odpowiednią osobą do komentowania tej sytuacji, ponieważ czasami sam nie jestem w stanie zapanować nad emocjami. To się dzieje, ponieważ piłkarze tracą nad sobą kontrolę. Miejmy nadzieję, że fani wybaczą Granitowi, a on będzie mógł pokazać na co go stać.

Debiut Tommy’ego Doyle’a:

– Bardzo ważne jest by być w dobrych relacjach z lokalnymi piłkarzami oraz ludźmi, którzy się tu urodzili. Taki sytuacje mają miejsce, ponieważ dany zawodnik na to zasłużył dzięki ciężkiej pracy oraz swojej jakości. Zagrał na dobrym poziomie, ale on ma tylko 17 lat. Jego miejsce wciąż jest w drugim zespole, ale była to dla niego ogromna szansa.

Którzy młodzi zawodnicy zasługują na grę w Premier League?

– Na ten moment: Phil Foden oraz Eric Garcia, ponieważ za każdym razem kiedy otrzymują szansę grają na wysokim poziomie i nie popełniają błędów. Reszta musi pracować, pracować i jeszcze raz pracować.

Opinia Kloppa o zbyt dużej ilości meczów do rozegrania:

 Całkowicie się z nim zgadzam. W zimie zdarza się, że rozgrywamy dwa mecze w odstępie mniej niż 48 godzin. Ten temat jest ciągle powtarzany, w UEFA cały czas o tym debatują. Jestem z Juergenem.

O Southampton:

 Zmieniają formację w ciągu meczu. Ostatnie 15 minut zakładają wysoki pressing, a przez resztę meczu głęboko się bronią. Nie wiem co się wydarzy. 

Czego nauczyłeś się w Premier League:

– Wiele. Wcześniej nie martwiłem się o takie rzeczy jak długie piłki czy stałe fragmenty gry. Nauczyłem się jak zadbać o dobrą regenerację zawodników, ponieważ jest mnóstwo spotkań do rozegrania. Intensywność spotkań jest większa niż gdziekolwiek indziej. Dowiedziałem się również dużo rzeczy o moich zawodnikach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj