Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej, aby odpowiedzieć na kilka pytań przed jutrzejszym meczem. Środowy pojedynek będzie 178 bitwą o Manchester. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli, zarówno Czerwone Diabły jak i Obywatele nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Wiele ludzi mówi, że ten mecz prawdopodobnie rozstrzygnie walkę o tytuł pomiędzy City,The Reds. 

O Derbach Manchesteru:

– Old Trafford to nigdy nie jest łatwy teren. Wiemy co dokładnie musimy zrobić i jedziemy tam, żeby zagrać wielki mecz. Zostały cztery mecze i musimy wygrać wszystkie aby obronić tytuł.

O kontuzji De Bruyne:

– Kevin doznał urazu mięśniowego. W każdy dzień dowiadujemy się czegoś nowego o stanie jego zdrowia, ale jutro na pewno nie zagra.

O przyszłości Mahreza w klubie:

– Riyad będzie tutaj w następnym sezonie, w następnym, i w następnym… on jest szczęśliwy i my również.

Manchester jest niebieski?

– Czynnikiem decydującym o dominacji w mieście są tytuły mistrza Premier League. To jest w porządku, ale nie jest najważniejsze. To prawda, że w ostatnie trzy lata osiągnęliśmy więcej niż United, ale tu chodzi o wygrywanie trofeów.

Guardiola zaznaczył, że tytuły są ważniejsze od rywalizacji w mieście.

Co się dzieje z KDB?

– Niestety doznał kontuzji, potem następnej i następnej. Miał dwa lub trzy urazy mięśniowe z powodu kontuzji kolana. Biorąc pod uwagę liczbę meczów w Anglii nie masz zbyt wiele czasu na przygotowania. Najlepszym sposobem na to jest obóz treningowy przed sezonem. Musimy zwracać uwagę na szczegóły kiedy walczymy na tak wielu frontach. Teraz musimy sprawdzić czy jest w stanie zagrać jeden lub dwa mecze przed zakończeniem sezonu, potem zabierzemy się za obóz przedsezonowy. Ma kochającą rodzinę, więc jest dobrze zorganizowany. Będziemy rozmawiać z lekarzami i z nim aby się upewnić, że jest bezpieczny i zdrowy. 

O formie United:

Guardiola nie zwraca uwagi na ich słabą formę.

Spodziewam się, że jutro United zagra w najlepszy możliwy sposób, jestem tego pewien. Mają swoją dumę. Przeanalizujemy ich słabe i mocne strony i spróbujemy wygrać. 

Czy jest to fair, że ludzie już zaczynają kwestionować zatrudnienie Solskj?ra?

– Rozumiem jego sytuację i wspieram go. Jako trenerzy jesteśmy sami i tak jest na całym świecie. Musimy to zaakceptować. 

Żadnego strachu przed wyjazdem na Old Trafford

– Nasz klub jest zarządzany bardzo dobrze i przez ostatnie dziesięć lat zdobył niesamowite doświadczenie i dojrzał. Nikt już tutaj się nie obawia wyjazdu na Old Trafford, co nie zmienia faktu, że musimy zagrać jak najlepiej.

Jaki wpływ na jutrzejszy mecz ma ostatnia, wysoka porażka United z Evertonem? Martwi cię to?

– Tak, troszeczkę. Oczywiście gdyby wygrali, jutro zagraliby z większą pewnością siebie. To są derby, w których zawodnicy walczą za klub oraz dla kibiców. Za każdym razem gdy gramy z United, jest to wyjątkowe wydarzenie. Widziałem ich mecz z Evertonem i już myślę jak będzie wyglądał jutrzejszy. 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments