Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Vincent Kompany po meczu przyznał, że mistrzostwo Anglii 2018/19 dla niego jako kapitana, było najbardziej satysfakcjonującym. Kapitan oświadczył, że z wszystkich jego sukcesów podczas jego kapitańskiej kariery, to było najlepsze. 

– To była najtrudniejsza i najbardziej satysfakcjonująca wygrana w Premier League w historii. Liverpool był  niesamowity w tym sezonie i nie zasłużył na drugie miejsce, ale to tylko sprawia, że jestem jeszcze bardziej szczęśliwy, ponieważ byliśmy lepsi od tak świetnej drużyny. 

Wygraliśmy z Liverpoolem na Etihad i myślę, że to był punkt zwrotny w całym wyścigu o tytuł. W momencie kiedy wyszliśmy na prowadzenie już zostaliśmy tam do końca. 

Słyszałem jak kibice Brighton śpiewali „1-0 dla Liverpoolu” , a potem straciliśmy bramkę, jednakże zachowaliśmy spokój. Znajdowaliśmy wolne przestrzenie i chociaż warunki na boisku nie były dogodne to spisaliśmy się świetnie. 

Maraton jaki przebyliśmy był niemożliwy. Mieliśmy mnóstwo czystych kont i zwyciężyliśmy czternaście razy z rzędu. 

Jestem dumny z chłopaków, ponieważ kiedy musieliśmy się okopywać w polu karnym i bronić wyniku 1-0, znowu i znowu to robiliśmy. 

Teraz myślimy o finale FA Cup, tylko na tym się skupiamy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj