Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Rywale Manchesteru City z Premier League chcą podobno, aby aktualni mistrzowie Anglii zostali zdegradowani z najwyższej ligi, jeśli zostaną uznani za winnych licznych naruszeń finansowych.

W poniedziałek rano Premier League ogłosiło, że ​​The Citizens zostali oskarżeni o ponad 100 wykroczeń w latach 2009-2018. Zarzuty, które pojawiły się po czteroletnim dochodzeniu dotyczą strumieni przychodów, kosztów operacyjnych i umów sponsorskich.

Podejrzewa się, że klub z Etihad Stadium złamał również zasady dotyczące zysków i zrównoważonego rozwoju Premier League, a także ignorował przepisy UEFA dotyczące finansowego fair play i nie pomagał w dochodzeniu. Ponadto były trener, Roberto Mancini miał otrzymywał dodatkowe pieniądze w ramach tajnej drugiej umowy, podczas gdy pełne szczegóły dotyczące zarobków zawodników rzekomo nie zostały ujawnione.

Jeśli Manchester City zostanie uznany za winnego, może spotkać się z różnymi sankcjami – począwszy od grzywien i zakazów transferowych po wydalenie z Premier League, a nawet odebranie poprzednich tytułów.

Według The Sun, inne drużyny z Premier League chcą, aby mistrzowie zostali zdegradowani, jeśli zarzuty zostaną udowodnione, ale prawdopodobnie minie kilka lat, zanim proces się zakończy.

Sprawą zajmuje się teraz niezależna komisja, ale Manchester City nie może odwołać się do Sportowego Trybunału Arbitrażowego, który uchylił dwuletni zakaz gry w Lidze Mistrzów w 2020 roku. Manchester City ma czas do 23 lutego, aby odpowiedzieć na zarzuty, ale klub zareagował zaskoczeniem na stawiane mu zarzuty w oświadczeniu wydanym w poniedziałek.

Źródło: www.thesun.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj