Manchester City
fot. www.mancity.com

Po czteroletnim dochodzeniu, Manchester City został oskarżony przez Premier League o złamanie ponad 100 zasad finansowych. Domniemane naruszenia zostały popełnione w dziewięciu różnych sezonach pomiędzy sezonem 2009-10, a 2017-18 i zostaną przekazane do niezależnej komisji.

Zarzuty wobec Obywateli dotyczą ukrywania informacji finansowych dotyczących przychodów, w tym przychodów ze sponsoringu i kosztów operacyjnych. Ponadto klub z Etihad Stadium miał dopuścić się naruszeń dotyczących szczegółów wynagrodzeń trenerów w latach 2009-10 i 2012-13 oraz wynagrodzenia zawodników w latach 2010-11 i 2015-16.

Jeśli niezależna komisja uzna Manchester City winnym naruszeń, na klub może zostać nałożonych szereg sankcji, w tym odjęcie punktów.

W oficjalnym komunikacie, Manchester City odniósł się do tych informacji:

– Manchester City jest zaskoczony ujawnieniem informacji o rzekomych naruszeniach przepisów Premier League, szczególnie biorąc pod uwagę duże zaangażowanie i ogromną ilość szczegółowych danych, które zostały dostarczone przez klub do EPL.

– Klub z zadowoleniem przyjmuje przegląd tej sprawy przez niezależną komisję, aby bezstronnie rozpatrzyć obszerny zbiór niepodważalnych dowodów, które istnieją na poparcie naszego stanowiska.

– W związku z tym czekamy na rozwiązanie tej sprawy raz na zawsze.

Źródło: www.mancity.com

5 KOMENTARZE

  1. Myslę, ze to rodzaj nagonki na nasz klub. Przed chwilą nawet agent Yaya Toure powiedział, że wszystko było legalne, nic pod stołem itd!

    Mówię o tym agencie, bo on raczej do sympatyków naszego klubu nie należy!

  2. Oby skończyło się na maks jakiejś karze finansowej lub maks -5 pkt myślę mimo wszystko że klub jest niewinny i udowodnimy to. Szkoda że tylko nas się czepiają ciągle już raz udowodniliśmy że mieliśmy rację. Myślę że ale Mubarak wygląda na zbyt mądrego gościa żeby nie zatrudnić co najmniej 20 ludzi odpowiedzialnych tylko za to żeby posprawdzac wszystko czy można tak robić i zająć się papierologia żeby było git. W tym sezonie kupowaliśmy za 160 mln a sprzedaliśmy za 190 wiem że nie o ten sezon się spinają ale nasz klub jest dobrze prowadzony niech się wezmą lepiej za tych cweli z arsenalu którzy płacili kosmiczne tygodniówki ozilowi i sanchezowi podczas gdy ich klubik błąkał się po 6 miejscu w lidze niech się wezmą za junajted ktore nie zdobylo pucharu 7lat a kupują maglajera za 90 mln niech się wezmą za luzerpul gdzie kupują ale nie sprzedali żadnego grajka za więcej niż 10 mln o Chelsea która wydaje w jedno okienko 600mln sprzedając jorginho za 11 nawet nie ma co pisać. Jebane cwele chcą nas umoczyć to my kurwa pokażemy naszą siłę. Niech śmiecie nie liczą nawet na tytuły które należą do nas 4 w ostatnie 5 lat. To tak do arsenalu który czeka 20 lat na tytuł luzerpulu jeden tytuł w 40 lat junajted 10 lat bez tytułu jebać was

    • Wstyd to czytać. Arsenal 20, live co 40, utd 10, a City bez szejków $ za 100 albo 200 lat. To jak wtedy inni kibice musieli by ciebie i twoj klub obrazić. Wół zapomniał jak cielęciem był

  3. A jebać ich jak chcesz to idź sobie im kibicuj po raz kolejny te kluby zamiast skupić się na sobie to robią wszystko żeby nas zniszczyc my nigdy czegoś takiego nie robiliśmy względem rywali. A teraz jak wyszła afera to się domagaja chuj wie czego. Mogą sobie domagać bo i tak naszemu klubowi nic nie grozi ufam w 100% khaldoonowi jelsi on mówi że jest ok to tak jest.

  4. Putin i Kaczyński też mówi że jest ok a jednak tak nie jest. Już nas ukarali karą 8,8 miliona. Są zasady na boisku jak w lidze. Ale jest domniemanie niwiności i trzeba czekać na werdykt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj