Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej dzisiejszy mecz Pep Guardiola wypowiedział się na temat urazów i możliwego składu na spotkanie z Burton.

Mendy trenował od paru dni z zespołem i jedzie z nami na mecz. Być może zacznie spotkanie na ławce rezerwowej.

– Jeśli spojrzymy na nasze wyniki na przestrzeni ostatnich dwóch lat, można odnieść wrażenie że nam go nie brakowało. Jednak uważam, że brak Benjamina w drużynie był bardzo bolesny.

– Uważam, że może dać nam coś ekstra. Mam nadzieję, że będziemy mogli skorzystać z jego dobrej gry w ostatniej części sezonu i w przyszłości.

– Jest nie do zatrzymania po lewej stronie boiska, szczególnie w ostatnich fazach akcji. Jest bardzo sprytny w tego typu zagraniach.

Trener wypowiedział się także na temat Vincenta Kompanego:

– Kompany na uraz mięśniowy, wróci do gry, ale nie wiem kiedy.

Po pierwszym wysokim zwycięstwie 9-0 narastały spekulacje, że Pep pozwoli zagrać mniej doświadczonym graczom z akademii. Jednak już teraz Guardiola odrzucił ten pomysł i twierdzi, że do gry pośle wielu starszych graczy, jak Foden lub De Bruyne:

– Gracze, którzy mają wiele meczów w nogach odpoczną. Reszcie, którym brakuje rytmu meczowego lub wracają po kontuzji będą grać.

– Zagra Kevin, również od pierwszej minuty wystąpi Phil Foden. Być może zagra dwóch, trzech graczy z akademii, paru znajdzie się na ławce. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj