Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

W poniedziałek w porze lunchu miało miejsce to, co od dłuższego czasu wydawało się być oczywiste – Pep Guardiola podpisał kontrakt z Manchesterem City. Hiszpan obejmie stanowisko trenera Obywateli po bieżącym sezonie.

W swoim komunikacie prasowym City ujawnił, że starał się o względy Guardioli już w 2012 roku. Cztery lata później negocjacje wznowiono z pozytywnym rezultatem.

Według informacji prestiżowego niemieckiego magazynu Kicker, już w pierwszym kwartale 2015 roku było wiadomo, że utytułowany szkoleniowiec nie przedłuży wygasającego latem 2016 roku kontraktu z Bayernem Monachium i przeniesie się na Etihad Stadium.

Oznacza to, iż wszystkie niedawne doniesienia o nowej umowie dla Guardioli w Monachium były fałszywe. W stolicy Bawarii już od wielu miesięcy wiedzieli o decyzji Pepa i nie próbowali nakłonić go do pozostania.

1 KOMENTARZ

  1. […] Przede wszystkim ekipie The Citizens brakuje sukcesu na arenie europejskiej. Upragniony puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów pozostaje w dalszym ciągu melodią przyszłości. Przy Etihad Stadium na pewno w dalszym ciągu wierzą, że trofeum zapewnić może trener z najwyższej półki, jakim niewątpliwie jest Pep Guardiola, który przejął zespół w 2016 roku. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj