Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Chelsea FC, Guus Hiddink wyraził ogromny szacunek dla Manchesteru City za postawę w sobotnim meczu z jego zespołem.

Obywatele zwyciężyli na Stamford Bridge 3:0 i zdaniem Hiddinka pokazali, że w stu procentach zasługują na grę w półfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

– To bardzo bolesna porażka, ale graliśmy przeciwko bardzo silnej drużynie. Manchester City dowiódł, że nie bez powodu znajduje się w gronie czterech najlepszych zespołów w Europie.

 – Popełniliśmy kilka błędów. Mieliśmy przewagę w niektórych fragmentach meczy w pierwszej połowie, a City kilka razy ostrzegło nas, że mogą nam zagrozić.

– Przy pierwszej bramce mieliśmy pecha, bo wszystko rozpoczęło się od naszej akcji. Drugi gol był bardzo podobny. Można powiedzieć, że kontrolowaliśmy mecz, ale nie mieliśmy zdecydowania i odwagi pod bramką rywala.

– Mieliśmy kilka sytuacji, ale żadnej klarownej. Różnica między nami a Manchesterem City była taka, że oni potrzebowali zaledwie jeden sytuacji, aby zdobyć bramkę.

– To bolesna porażka, ale wynik 0:3 nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Manchester City stworzył trzy sytuacje, w których zachował się bardzo inteligentnie. Różnica między nami, a nimi w grze nie była duża. Porażka jest zasłużona, ale nie powinniśmy wstydzić się z powodu takiego wyniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj