Ilkay Gundogan
fot. www.mancity.com

Ilkay Gündogan uważa, że możliwość trenowania pod okiem Pepa Guardioli to zaszczyt i uważa, że ??trener Manchesteru City jest jednym z najbardziej innowacyjnych menedżerów, jakich kiedykolwiek widziała piłka nożna.

Niemiecki pomocnik był jednym z pierwszych transferów Guardioli, kiedy ten rozpoczął pracę w klubie latem 2016 roku, przenosząc się do Manchesteru City z Borussii Dortmund. W ciągu następnych sześciu lat 31-latek okazał się kluczowym zawodnikiem City, pomagając klubowi zdobyć 11 trofeów, w tym ostatnio tytuł mistrza Anglii 2021/22.

? Myślę, że Pep Guardiola jest niesamowitym trenerem. Jeśli chodzi o cechy, nigdy nie widziałem nikogo lepszego od niego ? stwierdził Gündogan.

? Prawdopodobnie nie zobaczę nikogo lepszego od niego. Po prostu czuję się zaszczycony, że mogę z nim pracować już siódmy sezon, ponieważ wciąż się uczę i czuję się doceniany. Naprawdę wierzę, że jest najbardziej innowacyjnym trenerem, jakiego piłka nożna kiedykolwiek widziała.

W szatni Manchesteru City, Gündogan siedzi obecnie obok Erlinga Haalanda, który podążył tą samą trajektorią kariery, przechodząc do klubu z Etihad Stadium z Borussii Dortmund. Reprezentant Niemiec zdradził, że dotychczas rozmawiał z Haalandem na prywatne tematy, ponieważ mimo młodego wieku jest dojrzałym zawodnikiem, który w jego odczuciu nie potrzebuje rad.

? Wierzę, że ktoś z takimi cechami Erling Haaland tak naprawdę nie potrzebuje porady ode mnie. Dotychczas nie rozmawialiśmy o piłce nożnej. Rozmawialiśmy o sprawach osobistych, a Erling siedzi też obok mnie w szatni. Do tej pory nie rozmawialiśmy o piłce nożnej. Mentalność, którą ma, mówi sama za siebie. Myślę, że nie będzie miał wiele problemów z przystosowaniem się do angielskiego futbolu. 

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj