Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że niedzielne starcie z Liverpoolem będzie bardzo ważne dla jego zespołu. Hiszpański opiekun The Citizens uważa najbliższego rywala za drużynę z najwyższej półki, jednakże ma świadomość, że ze względu na wczesny etap sezonu, mecz ten nie będzie mieć kluczowego znaczenia.

– To ważna gra, ale podobnie jak w przypadku wyborów prezydenckich w USA wszystkie głosy muszą być policzone. Jest wiele punktów, które można jeszcze zdobyć.

– Oczywiście jest to ważne spotkanie. Nie możemy temu zaprzeczyć. Ale to dopiero siódme spotkanie dla nas i jest dużo spotkań do rozegrania.

– Wiemy, że musimy zanotować dobry występ, aby ich pokonać. W przeszłości wygraliśmy i przegraliśmy z Liverpoolem. Zrobimy co w naszej mocy, aby ich pokonać.

– Zawsze miło jest grać przeciwko najsilniejszym możliwym zespołom. W zeszłym roku byli silniejsi. To od dawna wyjątkowy zespół z wyjątkowym trenerem. Miło jest mierzyć się z nimi, aby poprawić nasz poziom.

– Kiedy grasz przeciwko zespołom takim jak Liverpool, zawsze masz chwile, w których musisz cierpieć. Wiemy to. Musimy przez to przejść. Postaramy się jak najlepiej wykorzystać nasze mocne strony. Znamy się całkiem dobrze. Graliśmy ze sobą wiele razy. Będą chwile wzlotów i upadków. Musimy ryzykować i być skuteczni.

Źródło: www.mancity.com