Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola, komentując zarzuty Premier League pod adresem Manchesteru City, zdradził jakie kluby Premier League postulowały za wyrzuceniem klubu z Etihad Stadium z Ligi Mistrzów.

W poniedziałek Premier League ogłosiła, że ​​mistrzowie Anglii zostali oskarżeni o złamanie ponad 100 zasad finansowych po czteroletnim dochodzeniu. Domniemane naruszenia zostały popełnione między sezonem 2008-09, a 2017-18 i dotyczą informacji finansowych dotyczących przychodów, przychodów ze sponsoringu i kosztów operacyjnych.

W lutym 2020 roku Manchester City został oskarżony przez UEFA o poważne naruszenia licencji klubowych i przepisów finansowego fair play w latach 2012-2016 i otrzymał dwuletni zakaz gry w Lidze Mistrzów wraz z grzywną w wysokości 25 milionów funtów.

Sąd Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) uchylił jednak karę, a grzywna została obniżona do 9 milionów funtów, ponieważ większość domniemanych naruszeń albo nie została ustalona, ​​albo uległa przedawnieniu.

W piątek Guardiola po raz pierwszy spotkał się z mediami od czasu ogłoszenia zarzutów ze strony Premier League i przypomniał sprawę z 2020, wymieniając nazwy dziewięciu klubów, które zażądały wówczas odsunięcia Obywateli z Ligi Mistrzów.

– W momencie kiedy czekaliśmy, kiedy UEFA wyda przeciwko nam wyrok, dziewięć drużyn – Burnley, Wolverhampton Wanderers, Leicester City, Newcastle United, Tottenham Hotspur, Arsenal , Manchester United, Liverpool, Chelsea chciały naszego wyrzucenia z Ligi Mistrzów – powiedział trener Manchesteru City.

– Mówi się, że nie ma wrogów ani przyjaciół, są tylko interesy. Chcieli to zrobić, aby zająć naszą pozycję, którą wywalczyliśmy na boisku. Mówią, że musimy zostać wyrzuceni z Ligi Mistrzów, spaść do League One albo League Two.

– Byliśmy już w niższych ligach. Jeśli wrócimy tam, żaden problem. Zadzwonimy do Paula Dickova i Mike’a Summerbee i awansujemy ponownie. Ale powinni poczekać. Premier League oskarżyło nas, ale będziemy się bronić, tak jak zrobiliśmy to w sytuacji z UEFA.

– Musicie zrozumieć, że 19 drużyn w Premier League oskarża nas, a my nie mamy możliwości obrony.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj