Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Manchester City w dalszym ciągu bierze udział w walce o końcowy triumf w czterech rozgrywkach, a już w sobotę zmierzy się w spotkaniu Pucharu Anglii z Cheltenham. Trener The Citizens, Pep Guardiola zapowiedział, że podchodzi do każdego meczu z taką samą chęcią wygrania i na pewno nie poświęci żadnych rozgrywek kosztem wygrania innych.

? Ze mną tak się nie stanie ? powiedział Guardiola, zapytany na konferencji prasowej przed meczem z Cheltenham rozważyłby nadanie priorytetu jednym rozgrywkom kosztem innych.

? Wiem, że Premier League jest najważniejsza, a zaraz za nią Liga Mistrzów, ale cztery finały z rzędu w Pucharze Ligi Angielskiej wynikają z tego, że każdy mecz jest dla nas ważny.

? Nie ma szans na ustalenie priorytetów. Kiedy przegrywamy, dzieje się tak dlatego, że przeciwnik był lepszy lub zanotowaliśmy zły występ, ale nie dlatego, że nie obchodzą mnie dane rozgrywki.

? Cheltenham zasługuje na mój szacunek. Dla mnie jest to bardziej ciekawy mecz niż inne, ponieważ ich nie znam. Musiałem zwrócić większą uwagę na to, jacy są jako drużyna.

? Obserwowaliśmy ich, ciężko trenowaliśmy i zrobimy wszystko, aby ich pokonać.

Źródło: www.mancity.com