Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola w dalszym ciągu zainteresowany jest pozyskaniem zawodnika Bayernu Monachium, Joshuy Kimmicha.

22-letni Niemiec, który debiutował w bawarskim klubie pod wodzą Guardioli, pod wodzą Carlo Ancelottiego, większość czasu spędza na ławce rezerwowych.

Uniwersalny zawodnik, który z powodzeniem może grać zarówno na pozycji prawego obrońcy, jaki i środkowego pomocnika, otrzymał gwarancję od władz Bayernu, że w najbliższej przyszłości jego rola w zespole powinna wzrosnąć.

Kimmich wymieniany jest jako naturalny następca kończącego piłkarska karierę Philippa Lahma, jednak zdaniem niemieckich mediów, temat jego odejścia ponownie odżył.

Kimmich podobno chętnie przeniósłby się do Anglii, aby kontynuować karierę pod okiem Guardioli. Ten z kolei chętnie zobaczyłby go w swoim zespole ze względu na młody wiek i uniwersalność.

Bayern Monachium zdążył już zapowiedzieć, że nie zamierza sprzedawać swojego piłkarza, ale wydaje się mało prawdopodobne, aby zniechęciło to działaczy City.