Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Manchester City zastanawia się podobno, czy nie złożyć formalnej oferty w sprawie pomocnika Celty Vigo, Gabriego Veigi.

W tym tygodniu Manchester City potwierdził podpisanie kontraktu z Mateo Kovaciciem z Chelsea, a Chorwat pozornie uważany za następcę Ilkaya Gündogana. Negocjacje w sprawie Chorwata toczyły się w tle w tym samym czasie, gdy Pep Guardiola najwyraźniej był zainteresowany pozyskaniem Declana Rice’a z West Hamu.

W ostatnich dniach Manchester City wycofał się jednak z walki o pozyskanie Rice’a, który rzekomo jest bliski podpisania kontraktu z Arsenalem. W tej chwili nie jest jasne, czy Guardiola woli sprowadzić gracza, który posiada podobne cechy jak Rodri, czy też skupi się na bardziej przyszłościowej opcji.

Według eksperta transferowego, Fabrizio Romano, Hiszpan jest otwarty na podpisanie umowy z Veigą, który ma klauzulę odstępnego i oczekuje się, że tego lata przeniesie się do większego klubu.

Romano uważa, że reprezentant Hiszpanii do lat 21 jest obecnie jednym z wielu graczy, którzy stali się poważniejszą opcją dla angielskich gigantów. Veiga właśnie rozegrał świetny sezon w barwach Celty Vigo, zdobywając 11 bramek i zaliczając 4 asysty w 36 meczach w La Liga.

Veiga pełnił szereg głównych ról, najczęściej w pomocy, ale ma cechy, które pozwalają mu grać także jako fałszywa dziewiątka, co może podobać się Guardioli.

Źródło: Fabrizio Romano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj