Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że Portugalczyk Rúben Dias jest jednym z filarów bardzo dobrej postawy defensywy angielskiego klubu w obecnym sezonie. Środkowy obrońca dołączył do Manchesteru City na koniec letniego okienka transferowego i szybko zadomowił się w barwach The Citizens.

Zwycięstwo 1:0 w ostatnim meczu ligowym z Southampton sprawiło, że Manchester City zachował siódme czyste konto w ostatnich ośmiu spotkaniach.

– Rúben Dias bardzo pomógł nam w tym, aby nasza defensywa stała się solidna i świetnie zgrał się razem z Johnem Stonesem. Musimy utrzymać naszą stabilność w defensywie i być może wkrótce powróci również nasza świeżość pod bramką przeciwnika – powiedział trener Manchesteru City podczas niedzielnej rozmowy z mediami.

– Rúben praktycznie nie popełnia błędów i zawsze jest skupiony. Nasz klub kupił wyjątkowego obrońcę – szczególnie pod względem osobowości.

Przywódcze cechy, pełna swoboda przy piłce i świadomość taktyczna sprawiły, że Das jest już porównywany z innym środkowym obrońcą – Vincentem Kompanym, który na przestrzeni lat zyskał miano legendy Manchesteru City.

– Czy Rúben Dias jest jak Vincent Kompany? Nie, to wymaga czasu, a Vincent jest niezastąpiony. Kompany grał w Manchesterze City przez 10 lat, a kiedy go poznałem, miał 30-31 lat. Rúben ma 23 lata.

– Kiedy kupujesz zawodnika, robisz to z przeczuciem, że zostanie w klubie przez najbliższe lata. Jestem praktycznie pewny, że Rúben Dias zapewni Manchesterowi City wspaniałe chwile.

Trener Manchesteru City poinformował również podczas rozmowy z mediami, że nie spodziewa się ruchów kadrowych w swoim zespole podczas zimowego okienka transferowego.

– Nie sądzę, abyśmy dokonali jakiś transferów, ponieważ sytuacja ekonomiczna na świecie jest taka, jaka jest. Wszystkie kluby walczą z finansami i nie jesteśmy wyjątkiem w tej kwestii.

Guardiola zdradził także, że Brazylijczyk Gabriel Jesus, który nie zagrał z Southamton z powodu problemów z zębem, będzie wkrótce ponownie dostępny.

– Gabriel trenował w piątek, ale miał problem z zębem, więc nie zagrał z Southampton. Wkrótce powinien być gotowy.

Źródło: www.mancity.com